left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

online gaming

Avetzi un hobby pe care vretzi sa-l impartashitzi cu restul lumii. Aici este locul in care il putetzi face cunoscut

Mesajde arty fact » Lun Apr 07, 2003 2:39 pm

Da, Sandrina a observat bine, fiecare avem hobby-urile , viciile, dependentele noastre si nu ar fi trebuit poate sa subestimez dulcea pierdere de vreme a altora cata vreme eu bat strazile si ma holbez la vitrine. Ai dreptate, doar lucrurile facile deconecteaza cel mai usor. Oricat mi-ar place filosofia, daca citesc Habermas nu ma deconectez. E munca, studiu.Citind un Cioran, ma mentin in sfera filosofica, insa ma detasez un pic...trenuletz, parca te-am mai invitat s-o faci, dar pe forumul de arta poate sau de ce nu, deschide un subiect la Hobby, despre lectura.Sunt curioasa ce citesti. Totusi, o carte buna trebuie sa depaseasca placutul, nu crezi Sandrina?(nici eu nu ma refer la siropuri...):-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

salut din nou draga mea arty :drink:

Mesajde Sandrina » Lun Apr 07, 2003 3:34 pm

Stii in ultimul timp imi face impresia ca numai noi doua existam pe site. Dar unde or fi ceilalti oare?
Nu mai exista subiecte de discutii, contardictii...devine chiar neplacut si zic eu ingrijorator lipsa de a se implica in discutii a altora .
Dar, stii pe mine nu ma deranjeaza, pt. ca imi place sa discut cu tine, sa schimb impresii si chiar unele experiente. :D
E bine ca esti aici arty, altfel ar fi straniu de ...rece si gol acest site.
Hello baieti, fetelor...ce faceti, v-ati dat la apa?
Haideti mai sa facem forumul acesta mai interactiv, mai ...asa ca si noi aiudenii...frumos si inteligent !!! :dance:
Sandrina
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Lun Apr 07, 2003 3:41 pm

Mersi, chiar ma gandeam sa iau o pauza. Sunt cativa foarte activi si daca eu merg sa iau acum paine si alimente, ramane Robi (el e cel mai ocupat, iti garantez!!!).Ar mai trebui sa apara noi poze, noi rubrici (am si facut un quiz), dar toate la timpul lor, caci e prea mult de facut si putini care sa le realizeze.Sunt certa ca poti deschide o tema incitanta spre discutie si o sa-ti raspunda si lumea.:-)Cam asa merge pe aici- provoci si se reactioneaza, e nevoie de animatie.
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Lun Apr 07, 2003 4:03 pm

ma grabesc sa-ti raspund Sandrina, sunt pe forum cat de mult pot, mai mult printre picaturi, de abia am reusit sa citesc ce s-a scris de sambata pana azi, de raspunssss- cat reusesc, nu ca nu as avea nimic de spus dar timpul meu cateodata este destul de limitat, ca acum de ex. si decat sa raspund intr-un mod superficial, mai bine n-o fac. E, poftim! mi-a luat-o Arty inainte, e promta, ce sa zic?!
vis-a-vis de subiectul abordat situatia si parerea mea este alta, sunt in mare de acord cu Arty, dar si cu tine, pe undeva. eu il consider noroc faptul ca nu am mania jocurilor, chiar pot sa spun ca nu ma atrag, chiar daca as vrea sa fac acest lucru nu cred ca as avea timp, lucrez 8 ore pe zi, uneori si mai mult in fata calculatorului si credeti-ma ca mi-ajung! noroc ca nu am si acasa, iar la net am fost de f. putine ori, n-am de ce si nici nu-mi plac. poate ca nu le-am prins gustul, ar putea spune cineva, dar prefer sa fac alte lucruri in timpul meu liber. parca ma si vad acasa alegand intre o reteta noua de salata si un joc pe calculator :hohote: :hyhi:
si mai e un aspect, din pacate ochii mei nu ma prea mai ajuta in ultimul timp si o mare parte de vina o are si :pc:, deja la inceputul anului mi-am schimbat dioptriile asa ca tind sa stau cat de putin pot in fata dansului. asta e :mamaigandesc:
si era sa uittt, ma bucur ca esti printre noi, si asa eram putine fete active :band: :hyhi:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde trenuletz » Lun Apr 07, 2003 4:07 pm

Arty chiar nu vreau sa sune a lauda, dar eu tzin minte ca tu intotdeauna
te-ai implicat foarte mult in ori ce ai facut, de exemplu poate ti minte ziarul scolii pe care l-ai facut la Auto, ce chestie faina o fost si aia :D
trenuletz
Membru Junior
Membru Junior

Buna Stefania

Mesajde Sandrina » Lun Apr 07, 2003 5:51 pm

ma bucur ca printre alte multe probleme si discutii ai observat si prezenta mea si-ti multumesc de primire.
Si eu lucrez tot in domeniul IT&Soft :pc: (manager general)si, deci uite inca un punct in comun.
Sa stiti fetelor ca nici programul meu nu este mai putin incarcat (o bunica paralizata, doi frati inca la scoala (cls. 6-a, si a 9-a), sunt casatorita deci nici familia nu trebuie neglijata... ), asa ca ...am destule, dar timpul meu liber socotesc sa mi-l petrec cum simt eu ca mi-e mai bine.
Probabil ca cu timpul arty, voi deschide un subiect nou si probabil ca voi propune anumite lucruri noi, dar eu zic sa ne cunoastem mai bine inainte de toate... :wink:
Sandrina
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Lun Apr 07, 2003 6:08 pm

Mersi, Trenuletz, te referi la "Gashca"... da, ne-am distrat, insa dupa cum vezi pot face chestii diferite.Ce incerc eu aici este insa un pic altfel. Incepea lumea sa ma identifice cu segmente analfabete,(datorita faptului ca m-am apropiat mult de un stil popular), iar acum, vezi ce rol caustic si critic am prin personajul Arty Fact.Asta pt a reaminti aiudenilor ca totusi, nu sunt chiar asa cum cred ei, o aiurita fara cultura si fara scop in viata, decat sa fraternizez cu cei pricajiti (elevii;-))....trebuie sa abordam toate sansele si stilurile posibile, pt a ne dovedi aptitudinile.
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde sabu » Lun Apr 07, 2003 10:30 pm

pentru sandrina : io-s copil si sti tu ... :) nu-s asa de dezvoltat mintal :D

oricum jocurile pot provoca dependenta ... chiar am vazut la tv nu de mult un caz : un copil dependent de counter strike (mod half - life) care a fugit de acasa si cand l-au gasit parintii era cu 7 kg mai slab si era intr-un net caffe juca acest joc . oricum unele jocuri precizeaza clar ce varsta trebuie sa aiba persoanele care joaca aceste jocuri . (ce urat ma repet :lol: )

acum eu joc fa premier league manager . sunt cu bari in italia si dupa 4 sezoane i-am promovat in prima divizie , am luat un champions league si o cupa internationala , o semifinala de uefa . :) sunt atat de mandru de capacitatile mele manageriale ! 8)
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Loale

Mesajde JustAngel » Lun Apr 07, 2003 10:42 pm

Ce ciudat a deviat discutia despre jocuri spre filozofie. Oare chiar totul trebuie sa se rezume la folozofie?
JustAngel
Moderator - aiudeni in strainatate

Mesajde trenuletz » Mar Apr 08, 2003 12:59 am

Eu sunt cel mai putzin in masura sa-tzi raspund la acesta intrebare, dar ma gandesc ca nu ii mare filozofie si o sa incerc sa o fac, cred ca persoanele care activeaza pe acest forum au tendintza sa faca asta si am observat ca la foarte multe subiecte de pe forum se ajunge la aceste discutzi care mie i-mi plac foarte mult tocmai pentru sunt persoane foarte active si foarte bine pregatite in domenile lor de activitate, fapt ce duce la pareri extrem de divarsificate , si citindule pe toate cel putin pe mine ma fac sa ajung la concluzii foarte interesante si chiar ma ajuta sa-mi corectez parerea despre anumite subiecte
trenuletz
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde eXtrem » Mar Apr 08, 2003 1:31 am

Sa revenim la subiect...

RPG = Heroes III - IV
Shooter = Cstrike

In putinul timp liber, desigur...

In rest... Peace
eXtrem
Membru Junior
Membru Junior

Corect

Mesajde JustAngel » Mar Apr 08, 2003 1:38 pm

Ai dreptate Extrem Sa lasam prostiile si sa ne vedem de joaca.
JustAngel

Mesajde arty fact » Mar Apr 08, 2003 2:19 pm

Ce-i drept eu am deviat, scuze,;-), chiar la "folozofie" cum zici tu, Angel, nu se ajunge, dar daca cineva m-a intrebat o problema am dezvoltat subiectul in acea directie. Intr-adevar eu cam scriu peste tot, nu pt a monopoliza conversatiile, dar nu am ce face, ca daca eu tac (scuze pt lipsa de modestie!) cam suiera vantul... aici in schimb voi aveti mai multe de spus, pt ca eu nu prea sunt amatoare de jocuri.So, continuati convorbirea, ca eu va lecturez...;-))
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde JustAngel » Mie Apr 09, 2003 9:38 am

OKI DOKI Arty. Lectura placuta. O sa imi modific site ca sa pun si cateva informatii despre jocuri si filme. Asa ca sa fie mai bine.
JustAngel

TDZK

Mesajde Memo » Joi Mai 27, 2004 12:38 pm

SALUT ! sunt Memo, si sunt nou pe aci, azi m-am inregistrat si eu.
Hmm, jocuri online... eu mai joc unul singur (de vreo patru luni)

http://www.tdzk.net Taenaria Derivia Zallus Kitara: Explore, Trade, Conquer.
Web browser client RPG game.

Are cam tot ce vrei: strategie, quest, aliante, politica, razboi.
Trebuie insa o conexiune foarte buna la internet.

[EDIT] ca tot veni vorba de conexiuni, cine imi poate da datalii despre diferite tipuri de conexiuni la internet disponibile in Aiud?
Ma intorc acasa la vara si fara Tdzk nu pot :smoke:
Memo
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Mesajde claudiu » Lun Mai 31, 2004 5:07 pm

NFS Underground.... Online ..:D
In rest nu prea joc jocuri online ... [PuNcT]
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde eXtrem » Lun Mai 31, 2004 9:54 pm

Daca e sa fiu obosit, fara chef sau pur si simplu sa am chef sa schimb atmosfera, prefer cstrike, unde dupa max o juma` de ora mi-am schimbat starea de spirit :) prefer shooterele online pt ca mai schimbi o vb cu amicii si iesi cand vrei fara sa ai senzatia ca ai lasat ceva neterminat. Sincer :)

Numai bine
Life is a bitch, so let's :sperm: it!
eXtrem
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde trenuletz » Lun Aug 08, 2005 12:07 pm

Salut Memo ;)
Fain joc TDZK pacat ca nu am timp ca as mai juca, doar sti cine sunt
BlackSky
trenuletz
Membru Junior
Membru Junior