left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

buna ziua la toata lumea care se afla aici in forum

Cauat-i pe cei care nu i-ai vazut de mult si despre care nu mai stii nimic ...

Mesajde levynagy » Vin Iul 15, 2005 1:19 am

Ti-am dat un link. Nu ai citit ce s-a scris acolo! Probabil cauti doar ce se vede in semnatura/signature ta...

A fost un moment cand am vrut sa pun pe site-ul acesta poze cu defrisarile mai mult sau mai putin legale din Padurea Sloboda - insa nu am fost lasat sa dau nume si am renuntat (doar o jumatate de adevar nu este Adevarul). Acum e prea tarziu. Nu o sa ma apuc acum de o apologie a raului doar de dragul tau! Am cautat intotdeauna lucrurile frumoase: vezi site-ul meu http://www.ROcicloMANIA.org Dar nu am ignorat nici reversul. Atata doar ca acel revers nu merita pus pe piedestal, e suficient ca exista si incearca sa ne perverteasca sufletul. Peace!
In search for the truth...
levynagy
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Uncle Sam » Vin Iul 15, 2005 2:25 am

Să-mi fie scuzată nesimţirea că nu am citit tot thread-ul, însă:
beatrice freudenberg scrie:Trebuie sa marturisesc ca siteul dvs ar putea fii totusi mai exploziv daca membrii forumului ar fii mai activi mai recenti mai cu teme actuale cum ar fii spre exemplu "ce mi s-a intamplat astazi"la servici , la cumparaturi sau pe strada"...teme si teme... cred ca multi ar dorii sa-si descarce cateodata sufletul dezamagiti sau incantati ,,,

Acela, dragă Beatrice (dacă îmi este permis să mă adresez aşa; dacă nu, îmi voi retrage cuvintele) este un Blog (Web Log, pentru necunoscători), nu pentru aşa ceva a fost făcut forumul. :)

Pi.Es.: pe un ton mai mult sau mai puţin amuzant, o critică a blogurilor.
“Hello. I’m Hash’ak’gik.” it said.
“Hello.” Replied Mortanius, looking up at it.
“I’m going to possess you now.” it politely said.
“Oh Shit”
Uncle Sam
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde beatrice freudenberg » Vin Iul 15, 2005 2:47 am

Uauuuuuuuuuu...
Mi-ai dovedit-o...am luat la cunostinta razvratirea ta impotriva raului ce se petrece acolo...
dar nu asa a fost intotdeauna (scopul szcuza mijloacele) si cred ca natura a-si cere drepturile ....omul o distruge cu mana lui uitand de ceilalt gandindu-se numai la interesele proprii...
Si ca nimic nu se repara si nimic nu se intampla se datoreaza zicalei (poate ...) "ce pot sa fac astazi fac mai bine maine"(nu e o greseala gramaticala)...
Ce insa as putea face (o furnica pentru un musuroi intreg?)
aceasta e o problema la nivel mondial...
As putea mintii spunand ca voi lua legaturi cu romanii de aici...dar a-ti spun sincera ca putini ar fii aceia ...
Nemtii au sistemul lor de actiona,..o fac si mai mult de reclama si asta cu til bine definit(orfelinate)...
Vorbisem cu alex(fiul meu mai mare)in general despre tara,la care si-a dat si el parerea spunad ca ar trebui poate sa fie lasati si tinerii la putere cu idei noi cu alte sisteme ...stiti ca ideea nu e chiar asa de rea ...
dar ce sa mai spun ca tot a paguba suna...
Nu mai pot sa spun decat "Pacat ca e asa"

Discutasem
caut contacte cu tineri plecati din aiud
beatrice freudenberg
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde beatrice freudenberg » Vin Iul 15, 2005 2:53 am

Am sa-ti fac loc mai mult bunul meu unchi Sam....
"MULTUMESC"...
Omul mai invata ce sa-i faci ...
Si critica e doar un punct de observatie pe care-l poate face oricine...o primesc cu cea mai mare placere (se pare cam fost probabil prea euforica)
Sorry...
beatrice freudenberg
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Uncle Sam » Vin Iul 15, 2005 3:22 am

Ah, nu, critica aceea nu era pentru tine, era pentru "bloggeri" în general. Maddox oricum e un personaj "dur" şi care exagerează destul de mult. :p
“Oh Shit”
Uncle Sam
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde robilix » Vin Iul 15, 2005 9:44 am

Draga Beatrice, nu te lasa influentata de limbajul mai "dur" sau nu al unora. Toti gresim.

Levy nu inteleg "atacul" tau asupra forumistilor. Toti gresim in exprimare, asta nu inseamna ca trebuie sa fim atacati la fiecare greseala. Dar parca e tipic romanesc.
Exemplu: gresesti in Romania in circulatie, te ataca efectiv politistul de cum de ai incercat sa gresesti (patit pe pielea mea acum 2-3 ani) .... am gresit in Germania, am fost atentionat frumos si mi s-a explicat ce am gresit, si nici nu am fost amendat. Dar totusi s-a mai schimbat ceva in politie, acum se vorbeste mai frumos si asta e bine.

Uncle Sam, linkul cu critica blogurilor data de tine este o mare prostie sa spun asa. Cauta si documenteaza-te daca vrei din surse serioase si nu din parerea unui plictisit si stresat de viata ...
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde arty fact » Vin Iul 15, 2005 10:47 am

Eu una simt ca nu mai am forta si dedicatia pe care o aveam inainte si de aceea vreau sa ma intorc candva acasa, nu inainte de a-mi rezolva toate proiectele aici.
Cred ca Beatrice se refera la o altfel de sterilitate. De pilda, la noi in campus sunt mai multi copaci decat poate in tot Aiudul. Pamantul e altfel, sarac, de o calitate inferioara, in sensul ca nu e natural, gras. Aici trebuie sa cumperi anual pamant la punga daca vrei sa dai impresia de sol cat de cat normal. Cand se intampla ca bate un vant mai puternic, copacii se rastoarna efectiv, iar radacinile (pt ca nu se pot infige in stanca) arata ca niste corole plate (if there's such a thing!?) Totul este insa impadurit, ai spatiu unde sa te plimbi, sa respiri si rareori am vazut doar locuri betonate sau din sticla fara urma de verdeata.

In privinta comparatiilor intre gustul si frumusetea romancelor si a nemtoaicelor nu pot spune decat ca suntem diferiti (e) si asta e. Te-ai gandit vreodata ca ele aleg sa fie imbracate comod pt ca traiesc intr-o societate in care femeia nu e o papusa sexy, mereu fardata, ci o PERSOANA? Cu toate astea nu sunt nici eu de acord, ca barbat sau femeie sa stai nespalat sau sa arati ca iesit din pat in plin drum (mai ales de la o anumita varsta).Cat despre romani care nu vor sa auda de alti concetateni se intampla. Chiar ieri mi-a intors spatele unul si a luat-o la picior. M-a scutit cu asta de a-l invita vreodata la cina. ;-) Chiar nu simt nici o pierdere. :P
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Uncle Sam » Vin Iul 15, 2005 12:30 pm

Robilix, după cum am precizat, exagerează destul de mult. Oricum sunt destule chestii adevărate acolo, şi asta pentru că în ultimul an a fost o invazie de bloguri şi pe blogspot, şi pe weblog.ro şi pe altele, unde îşi fac însemnări destui oameni care habar n-au să scrie. Oricum, era pus mai mult ca o glumă link-ul acela.

Să n-o dăm în offtopic, carry on. :)
“Oh Shit”
Uncle Sam
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde beatrice freudenberg » Vin Iul 15, 2005 10:15 pm

Bunaaaaaaaaaa....
Intru scurt doar domnului Robilix de a-i multumii pentru gestul frumos de-a a salva aparentele...
da intradevar e democratie si orice exemplar a-si poate exprima partea obscura desii cred ca in spatele acestei fatade plina de aroganta si impertinenta se ascunde totusi o fire sensibila (sper cel putin)...
De aceea declar cu toata solemnitatea ca "Oricine are nevoia sa-si descarce stilul flegmatic este pentru mine cel putin inodor si incolor"...
A-mi folosesc compu. doar ca mijloc de comunicare cu toti cei stimati de mine...si pentru informatii...
Este intradevar pentru prima data ca ma aflu intr-un forum (recunosc ca sunt o incepatoare ... ca sa spun adevarul baiatul sprancenatul cu pricina a avut dreptate...)si defapt pentru stilul meu de a ma exprima sau pentru greselile mele de ortografie m-am scuzat chiar la inceputul intrarii mele in forum...
Arty tu ai avut dreptate ai inteles ceea ce vroiam sa spun ...
chiar a-ti pot povestii o intamplare hazlie...
A fost in timpul vizitei fratelui meu (Robert)aici...
Mi-am dorit intotdeauna o gradina si de aceea o insamantasem cu doua luni inainte de venirea lui...dar gradina mea se adeverise defapt o mica parte a saharei...acestea au fost cuvintele lui Robert...A doua zii fiind singura acasa am fugit sa-mi cumpar plante tinere pe care le-am plantat cu multa rabdare...gradina mea era o splendoare ...
La vederea ei ramase fratele meu cu gura cascata spunand:"-Ei tu la voi cresc zarzavaturile ca-n povesti..."dupa care am ras copios ...
Au crescut toate in gradina aratau ca-n revista dar urmatoarea problema a fost aceea ca nu aveau gust...si florile nu aveau miros...
Pamantul nu e negru ca la noi in tara si sémintele sunt tratate cu tot felul...
Hai ca o i-au din nou razna ...si vine baiatul sprancenatul cu latzul si ma critica....ups cred ca devin mojica...m-a contaminat.....
Daca crede-ti ca doar aceeia cu nivel intelectual ridicat au acces la pagina aceasta atunci a-mi cer scuze caci poate ca e prea mult pentru mine o fiinta care cauta doar contacte sufletesti cu cei asemuiti ei...
Va doresc tuturor o zii placuta... :roll:
beatrice freudenberg
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde beatrice freudenberg » Vin Iul 15, 2005 10:32 pm

Uitasem sa-ti scriu referitor la tema "femeile din romania"...
Aici e actual ca femeile sa poarte parul cat mai scurt din anumite motive cum ar fii economie la curent(uscatorul de par),la apa caci in timp ce -se spala opreste jetul pana la clatitul parului samd...
Ce sa-i faci ...?Esentialul a-l uita ca de fapt le poti incurca usor cu barbatii...
Poate ca sunt o fire mai demodata dar eu gasesc ca o femeie trebuie sa arete a femeie atat la propriu cat si la figurat prin toti porii care a-i are...
Cosmetica are si ea rolul ei (de a da mici note fetei bineinteles cand nu se exagereaza la maximul aparand in efect "a la masque")...
beatrice freudenberg
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Uncle Sam » Sâm Iul 16, 2005 1:49 am

beatrice freudenberg scrie:caut contacte cu tineri plecati din aiud

Nu vreau să par <cum aş putea părea>, dar de ce doar cu tineri plecaţi?
“Oh Shit”
Uncle Sam
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde beatrice freudenberg » Sâm Iul 16, 2005 2:51 am

Printre multe alte cunostinte si prieteni din aiud pierdusem contactul cu cativa prieteni care se afla acum in strainatati...speram ca prin intermediul acesta sa-i recontactez...
Dar asta nu inseamna ca nu.mi doresc si alte contacte mai noi asa ca tine de exemplu...cool nu?
beatrice freudenberg
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde beatrice freudenberg » Sâm Iul 16, 2005 2:54 am

ma intrb cine se ascunde sub pseudonimul Uncle Sam
beatrice freudenberg
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde beatrice freudenberg » Sâm Iul 16, 2005 2:55 am

Ups inca o greseala gramaticala...Ha ,Ha Ha.
beatrice freudenberg
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde beatrice freudenberg » Sâm Iul 16, 2005 2:58 am

Nu sunt legastenica sunt doar putin obosita...de aceea a-ti urez noapte buna tie si tuturor celorlalti...
beatrice freudenberg
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Uncle Sam » Sâm Iul 16, 2005 10:27 am

Ce vrei să spui prin "ma intreb cine se ascunde sub pseudonimul Uncle Sam"? :D
“Oh Shit”
Uncle Sam
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde beatrice freudenberg » Sâm Iul 16, 2005 1:37 pm

Tu baiatul spancenatul cu pricina...a-mi devii chiar simpatic....inchipuieti mi-ai starnit curiozitatea....
Tare sunt curioasa desii vorba aceea "curiozitatea strica la frumusete "asa ca o las balta ca doar nu vreau sa-ma uratesc...
Asa ca lasa ,uita caci gandisem doar cu voce tare scriind chiar intrebarea ce sa-i faci varsta e de vina... :wink:
beatrice freudenberg
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Dum Iul 17, 2005 9:45 am

Eh, Beatrice, despre feminitate si feminism sunt multe de spus. Poate in alt topic. Intr-un forum trebuie sa te obisnuiesti sa primesti si sa parezi anumite lovituri verbale. Cand obosesti, te retragi. Si eu am facut-o. Cand iti dai seama ca nu merita si ca totul e doar un dialog, te intorci si dai replici gratioase, heheh... ;-)
Sugerez sa continui sa scrii si sa te concentrezi asupra mesajului si a puterii sale de a spune ceva important. :-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde beatrice freudenberg » Dum Iul 17, 2005 4:04 pm

Am inteles mesajul ...
S-ar parea ca e un examen nu un forum...am interpretat eu gresit sensul cuvantului "FORUM"...?
Este poate datoria voastra a tuturor de a-l corecta...
Am gresit se pare ...
Va doresc tuturor acolo unde sunteti o zii placuta...
Cu drag Bea...
beatrice freudenberg
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Uncle Sam » Dum Iul 17, 2005 7:21 pm

Un test? De ce? :)
“Oh Shit”
Uncle Sam
Membru Junior
Membru Junior

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Prieteni, cunostinte, rude