left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

buna ziua la toata lumea care se afla aici in forum

Cauat-i pe cei care nu i-ai vazut de mult si despre care nu mai stii nimic ...

Mesajde beatrice freudenberg » Dum Iul 17, 2005 8:45 pm

Probabil asa sunt eu mai sensibila(nu rade de mine baiatule cu pricina)...
Vroiam la naiba sa redau doar ceea ce simteam si nu sa-i dau cu analizele caci urasc asta....le las doar pe ceilalti si pe tine ca doar voi sunteti cei destepti foc...
ce sa-i faci asta a fost...
caut contacte cu tineri plecati din aiud
beatrice freudenberg
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Uncle Sam » Lun Iul 18, 2005 11:06 am

Oh, îmi pare rău dacă te-am jignit cu ceva, nu a fost cu intenţie. By all means, postează ce vrei & ce ţi s-ar părea interesant; când am zis că acesta e un forum, nu un blog, mă refeream la faptul că dacă ai posta lucrurile menţionate (ce s-a întâmplat la lucru, et caetera) nu cred că ai fi avut prea multe lucruri de discutat, pentru că acela nu ar fi un subiect, ar fi un eveniment. Mă rog, mă pot înşela. Oricum, "Mommy, mommy, don't leave us!" :)
“Hello. I’m Hash’ak’gik.” it said.
“Hello.” Replied Mortanius, looking up at it.
“I’m going to possess you now.” it politely said.
“Oh Shit”
Uncle Sam
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde beatrice freudenberg » Lun Iul 18, 2005 7:56 pm

Buna ziua ...
Dar nu aveam de gand sa renunt e doar interesant aici nu?
Ma intreb doar cine va fii urmatorul in sala asta de judecatorie...
Vrei sa stii ceva ?Ma amuza...
Si acum pentru tine draga arty fact...am obiceiul sa tin monoloage chiar daca suna idiotic ...doar asa pot sa-mi omor si eu singuratatea ce ma cuprinde zii cu zii ...cunosti senzatia asta nu-i asa?
Dar asta nu e important ...
Paaaaaaaaaaaa!
beatrice freudenberg
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde beatrice freudenberg » Lun Iul 18, 2005 8:02 pm

sorry se pare ca ma balbai...
beatrice freudenberg
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde beatrice freudenberg » Joi Iul 21, 2005 11:51 pm

Buna seara....
Tin sa va anunt in mod oficial ca mi-a facut placere sa fac si eu parte din acest forum chiar daca doar pentru cateva zile ...prin acest mediu am avut onoarea de a dialoga cu voi dragii mei ...a fost ptr mine un vis...calcandu-va pe nervi intentionasem doar sa fac pagina mai vie...caci si acesta e un mod de injecta putina adrenalina pentru ambele parti ...cel putin asa vad eu lucrurile prin prisma mea ingusta...Uncle Sam te plac esti original doar ca mai ai putin nevoie de shmirgel...si tu draga mea Arty fact nu te mira daca lumea fuge de tine...caci draga mea se pare ca stilul tau de-a fii se bazeaza doar pe analiza detaliata(dar considera asta ca pe un compliment) cred si sper ca si practic esti atat de tare precum in teorie...
Doamnei Stefania pe care o admir fiind in bunul sens al cuvantului o Lady
VOUA TUTUROR VA DORESC O VIATA PLINA DE BUCURII CU MULT SUCCES
ACOLO UNDE SUNTETI...
(si daca v-am aparut cam badarana a-mi cer scuzeeeeeeeeee)
Cu drag Bea...
beatrice freudenberg
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde beatrice freudenberg » Joi Iul 21, 2005 11:57 pm

P.S draga Uncle Sam din cate stiu eu Mommy se scrie doar cu un singur m ...sau nu?????
beatrice freudenberg
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Uncle Sam » Vin Iul 22, 2005 1:18 am

http://dictionary.reference.com/search?q=mommy

Aww, ne părăseşti? Te-ai săturat de noi? :(
“Hello. I’m Hash’ak’gik.” it said.
“Hello.” Replied Mortanius, looking up at it.
“I’m going to possess you now.” it politely said.
“Oh Shit”
Uncle Sam
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde beatrice freudenberg » Vin Iul 22, 2005 1:34 am

Nu ...nu m-am saturat dar mi s-a atras atentia sa nu scriu baliverne ci sa-i dau cu importanta dar avand in vedere acest aspect trebuie sa marturisesc ca nu-mi place sa deschid subiecte de discutii (nu uit ca aceasta pagina a inceput cu mine)ma refer la nivel intelectual ca doar nu asa incepusem pagina...o incepusem mai lipsita de formalitati vroiam doar aceasta atat de mult ...sa fie mai calda mai prietenoasa ...dar se pare ca am cam dat-o in bara...totul se bazeaza pe lovituri de parat si replici ironice ...am chiar reactionat si eu ca atare a-mi cer scuze caci nu e genul meu...iubesc armonia si caldura sufleteasca...Te las in pace bunul meu unchi sam...
beatrice freudenberg
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde beatrice freudenberg » Vin Iul 22, 2005 1:45 am

Si sa nu uit rasfoind paginile forumului am facut o observatie...
Am constatat ca Arty nu suporta femei pe nici o pagina (exceptie Doamna Stefania)...dar asta nu e important ...
doresc si ei numai bine ...nu ma complic cu BinaMaya
beatrice freudenberg
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Horvath » Lun Oct 24, 2005 9:10 pm

Mai esti pe forum ? Am fost la festivalul international de documentare artistice si arta foto editia I, am vazut si filmuletul facuta de tine, poate vrei sa ne povestesti si celor care nu au fost despre ce era vorba.
ich weis, was zuviel ist, das ist zuviel.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde beatrice freudenberg » Mie Oct 26, 2005 5:04 pm

Multumesc pentru interes...
Daca ar fii sa descriu sensul filmuletului meu ,ar fii acela ca vroiam sa redau frumusetea si linistea interioara ce poate starnii asemenea privelisti vazute de sus (cea mai inalta cladire a Frankfurtului..."MainTower")si negura din spatele casei mele din dimineata aceea ...
Doua secvente care ar fii normal socante comparandu-le (urban si rural)si care emanau de fapt acelasi efect asupra mea ...de fascinatie, grandoare si armonie ...
Probabil multi au tinut cont doar "tenhnic" de el (ceea ce presupun ca lasa de dorit )sau ca l-am realizat din motiv ecologic sau...
Dar spun sincer ca in acele momente am simtit cata influenta poate avea vizualul asupra mea ...asupra starii mele de spirit abatandu-ma de la rutina de toate zilele...in ceea ce priveste muzica de fond ...prin ea am comunicat exprimandu-mi satisfactia traita in acele momente .
Probabil ca mai potrivit era titlul :"Regasirea de sine "
beatrice freudenberg
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde beatrice freudenberg » Mie Oct 26, 2005 5:14 pm

Primesc foarte interesata criticele de rigoare (tehnic vorbind ).Caci vorba aceea" tot raul e spre bine" ...ca urmare a filmului viitor...
Nu admit jicniri referitoare la exprimarea mea gramaticala (ca doar ma scuzasem la inceputul paginii acesteia ).
Cu multa bucurie va doresc "Ozii frumoasa "
beatrice freudenberg
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Horvath » Sâm Dec 03, 2005 2:08 pm

Tehnic am vazut filme facute de studiouri mari, dupa vizionare m-am intrebat daca na fost cumva un jaf. Adica s-a alocat o suma pentru film, dupa care s-a turnat filmul la nici juma de pret. Important sa spui ce-ti doresti si ceea ce gandesti, chiar crezi ca toata lumea o sa inteleaga, niciodata!
Important sa fi tu insuti multumita, eu eram cuios de sentementul tau, de ceea ce crezi can ai filmat, sa sti ca schimba mult lucrurile.
Spre exemplu la festival s-a vizionat filmul Turcului acum nu stiu numele Domnului, dar vreau sa-ti spun ca a fost un film soc pentru mine, la inceput din cauza defectiunii tehnice in spatele meu au fost persoane care numai ca nau huiduit, dupa care Domnul Hadarig a spus povestea filmului, credema ca toata sala a ramas cu gura cascata si fara suflare.
Concluziile le las pe tine sa le tragi.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde beatrice freudenberg » Dum Dec 04, 2005 9:15 pm

Apreciez enorm interesul tau fata de parerile altora asta dovedeste ca mai exista si oameni sensibili....
Am inteles morala textului tau si a-ti dau dreptate ...probabil nu toti si-au dat seama de ceea ce vroiam sa transmit cu acel filmuletz desii cred ca cel mai important lucru ptr mine a fost ca am participat si eu alaturi la festival si sper totodata sa mai am ocazii de a participa si la alte festivale ...
In ceea ce priveste calitatea filmului meu ...sincera sa fiu nu sunt multzumita caci tehnic vorbind a fost o catastrofa (nu avusesem timpul necesar de a-l prelucra ).
Vazusem si eu printre altele stilul tau de lucru (ma refer la fotografiat)si pot sa spun sincer ca e interesant...mi-a placut si ca te felicit
Sunt fericita tare ptr faptul ca totusi forumul e activ si nu moare ...
Ceva a-mi spune ca multzi si-ar dorii sa participe dar(leider)nu indraznesc .Nu e pacat?Cred ca totul e(dupa parerea mea ceea ce nu inseamna ca asa si este )sunt multzi factori negativi care influetzeza asta ...Nu sunt cinica ...dimpotriva sunt optimista si realista desii cred ca cel mai bun refugiu este o lume ireala o lume pe care fiecare insusi si-o poate construii chiar si vizual ...stiu ca zambesti si te intrebi cum vine asta sau ca bat campii ...dar asa este crede-ma (detalii data viitoare )
beatrice freudenberg
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Horvath » Mar Dec 06, 2005 9:42 pm

Daca in viata nu incerci si nu indraznesti esti un om mort, pentru ca nu vei reusii nimic in viata, sanse sunt de reusite trebuie doar provocate si incercate.
Cine nu risca nu castiga, unii spun ca trebuie sa fi prost ca sa ai noroc, eu cred ca norocul il faci prin curaj si indrazneala.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde beatrice freudenberg » Joi Dec 08, 2005 6:47 pm

...asta dovedeste atat curiozitatea cat si stilul tau aparte de a analiza unul din aspecte in ceea ce priveste reusita in viata ...(nu fara a zambii)numai ca sa nu uitam ca unii incearca si totusi ajung la conluzia ca mai rau e atunci cand omul e prost si nu are nici noroc urmarindu-l mai tot timpul ghinionul (faza asta a-i uitat-o)....nu fac aluzie la nimic dimpotriva sper ca asta sa nu fie ptr nimeni valabil...
Eu totusi cred ca in orice situatie critica trebuie sa existe o usa spre sperantza. Numai ca uneori uitam sa ne indreptam privirile cautand asta si cedam slabiciunilor depresiunii ...dar sa nu devin pesimista caci de fapt si asta e doar o faza ...
Sa stam si sa analizam ce reprezinta in ziua de azi riscul de a inteprinde ceva ...inseamna dupa parerea mea nu numai faptul ca te incadrezi intr-o responsabilitate oarecare ci si faptul ca trebuie sa ai o garanztie oarecare ca va functziona (de a fii actual ) si ca e greu sa indeplinesti aceste conditzii.Desigur oameni cu ideii sunt destui dar oameni care ar putea sa le si puna in aplicare sunt putini si aceia nu-si procura ideei ci le fura ...am ajuns la concluzia ca ideile furate functzioneaza de obicei cel mai bine .
Stii chestia cu dolarul in america a fost valabila si mai este si acum si asta functzioneaza peste tot in lume si ca sa ajungi mare trebuie sa incepi de jos chiar daca ai capitalul necesar ptr o investitzie mare sau deloc....capitalul fiecaruia este felul lui de a gandii de a inteprinde ceva folositor lui si de a nu uita ca orice problema are si solutzia ei ...inca mai cred in zicala ca" nu aduce anul ce aduce secunda"cu asta vreau sa spun ca intr-un moment potrivit se poate intampla uneori minuni care pot schimba viatza radical.
Prin acesta domnul meu vreau sa spun ca ai dreptate cu afirmatiile tale in ceea ce priveste riscul de a face ceva in viatza caci nu degeaba trebuie sa traim doar sa respiram si sa ne plangem...
Aici in west se zvoneste ca romania este nucleu in devenire ceea ce priveste investitziile .Ca mana de lucru e mai ieftina si produsele de calitate ...tare m-am mai bucurat caci asta da dovada ca totusi sunt sperantze ca lucrurile sa se indrepte ca economia de piatza sa fie candva mai infloritoare dar asta nu va fii posibil decat atunci cand sistemul pol...din tara se va schimba
Inca mai am reflexul de a ma teme de securitate (nu rade)
Daca ar fii sa mai vorbim despre aceasta tema cred ca ne-ar trebuii zile intregi ...
Sa nu uit de fapt ca sunt doar cineva care priveste lucrurile din afara dandu-si doar parerile. Ma retrag sperand ca nu am exagerat stiind ca in acelasi timp se ivesc pareri contradictorii ...
Si totusi sper ca exista ca si tine multzi altii care gandesc la fel de pozitiv caci doar asa sunt sanse de reusita in viatza...
beatrice freudenberg
Membru Junior
Membru Junior

Anterior

Înapoi la Prieteni, cunostinte, rude