left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Hmm...

Am nevoie de ajutorul vostru. Propuneti noi ranguri!

Hmm...

Mesajde claudiu » Dum Dec 08, 2002 2:01 pm

Dupa cum probabil stiti Robilix are 142 de mesaje scrise sau mai mult..deci ar intra in categoria Son of a ...forum :lol:
Da da da...las ca stiu ca e admin 8)
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Dum Dec 08, 2002 3:45 pm

:) si narcotic_ sta bine :)

vrei sa va provoc? cine va fi si mai activ? :wink:
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

nu are legatura

Mesajde arty fact » Dum Dec 08, 2002 11:04 pm

Robi, ai primit pozele din Helsinki? Te-ai gandit la ce am zis in mail?
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Lun Dec 09, 2002 12:06 am

da da, am primit
o sa ma gandesc si cu ceea ce ai zis

problemele sunt doar de ordin tehnic :) sa vedem
o sa iti scriu un email
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde vizitator » Joi Dec 12, 2002 9:56 am

sorry ca scriu aici dar vreau sa raman un vizitator desi am apartinut aiudului (nu vreau sa ma loghinez ) dar chestii ca astea ca opii de pe canalul aiud in fata cui raspund ma lasa reci (ba fratilor ziceti-mi si mie daca e asa bun businesul asta cu mircul ca bag si eu vreo 10000de dolari da ati citit bine zece mii de dolari daca iasa ceva ce ma deranjeaza sunt altii care nu au 10000 de lei sa dea pe paine si ii strica sa vorbeasca pe mirc de cate ori intru pe mirc si vorbesc cu romani(din romania ) numai injurii si smecherii fratilor daca asta e realizarea vietii voastre ca ati ajuns opii pe un canal la varsta de 20 sau 30 si ceva de ani bravo voua keep goin'si acum cu acest keep goin raspund si doamnei stefania care a zis ca vede negru in fata ochiilor cand vede ca vorbim limbi straine (eu desi sunt undeva departe {nu europa}cand dau de un bucurestean vad negru in fata ochilor asta ce ar insemna sa o urasc pe doamna stefania care nu e natural born in bucuresti ci in ciugudul de jos city nu dar si ea trebuie sa inteleaga ca nu e vina noastra ca vorbim cu wassup man poate asa o facem zi de zi (si nu e vina noastra ca in bucuresti nu se vorbeste asa ci ce faci ba bulangiule) nu mai departe sa-i aduc aminte ca pe fosta pagina a aiudului(cea a primariei incheie un mesaj cu ceao un cuvant care cred ca e romanesc (specific zonei ciugudului)
sper sa publicati acest mesaj necenzurat (desi e romania) felicitari robi pt pagina dar cred ca atunci cand dai de probleme cu opii de pe #aiud iti dai seama de ce la radio aiud se asculta muzica populara(pt ca e la tara )
SARBATORI FERICITE ORIUNDE ATI FI (si daca sunteti opii pe #aiud si daca nu)
vizitator

Mesajde robilix » Joi Dec 12, 2002 11:33 am

salut vizitatorule

ai atacat dur 8) cu unele chestii sunt de acord cu unele nu ... "radio aiud se asculta muzica populara (pt ca e la tara)" ... continuand lozinca "am vazut si romani fericiti" as putea spune "am vazut si tarani oameni" ... nu tine de taranie sau de orasenie.

... si nu toti opii sunt asa, sunt printr-e ei si oameni de treaba, probabil i-ai prins pe cei pe care i-am prins si eu :lol:

sarbatori fericite si tie si te mai asteptam pe aici
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde stefania » Vin Dec 13, 2002 12:18 pm

nu vreau sa comentez afirmatiile acestui vizitator, dar am dreptul la pareri proprii, nu :?:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

hmmm

Mesajde narcotic_ » Mar Dec 17, 2002 2:52 am

vizitatorii astia ocazionali sunt cam duri dupa cum se vede mey robi :lol:
domn' vizitator daca tie nu iti place muz. populara si nu esti taran din cauza asta, nu inseamna ca cei care o asculta sunt. mai bine ziceai de manelele care sunt difuzate la postul de radio ca atunci iti dadeam dreptate.
...feels like I'm knockin' on Heavens door
narcotic_
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde stefania » Mar Dec 17, 2002 11:36 am

off, off, off..., :? ne cam abatem de la subiect, dar daca tot ai adus vorba, imi exprim si eu aici opinia cu privire la muzica populara. sunt crescuta la oras si cu toate astea ascult muzica populara cu placere, mai rar in ultimul timp, depinde si de starea de spirit pe care o am si asta probabil din cauza educatiei muzicale pe care mi-au facut-o parintii de mica. nu mi-a fost rusine niciodata sa recunosc lucrul asta si probabil ca datorita alor mei in mare masura, care au avut o cariera in acest domeniu.
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

naturaletea conteaza!

Mesajde dancor » Dum Feb 02, 2003 5:05 am

- sa fiu sincer d.l vizitator mi-a placut , in fond si-a exprimat d.sa parerea asta face parte din democratie ,si daca d.l mai este si de undeva de departe cu atit mai mult stie ce-i aceea democratia
- ceea ce n-am inteles eu foarte bine a fost chestia cu Ciugudul de jos !
- asta nu mai seamana a democratie de "departe" , doar daca acel departe nu inseamna tara stramosilor rromilor de la noi ( India ) ..!!!
- cel mai mare lucru este sa stim sa-i ascultam pe toti, daca au dreptate sa le dam dreptate, daca nu au sa le atragem atentia cu fair play asupra acestui fapt, sa ne facem ascultati datorita argumentelor noastre si nu a "intensitatii" cuvintului expus ( idiferent ca este vorbit sau scris )
- mai las loc si la altii !
dancor
Membru Senior
Membru Senior

democratia de unde?

Mesajde stefania » Lun Feb 03, 2003 11:54 am

democratia de departe nu este si cea din Romania si nici nu are cum sa fie, la noi fiecare intelege ce vrea prin democratie, ce se incearca la noi este o copie de plans a democratiei din occident.
nici eu nu am inteles ce e cu satul bunicilor mei, :? dar parca ziceam ca nu comentez :!: :x
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

What the .... is going on ?

Mesajde claudiu » Vin Feb 07, 2003 12:13 pm

Alooo... 8)
Scroll-ati umpic in sus la primu mesaj ...si pe urma la ultimu :) au vreo legatura? :wink:
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Vin Feb 07, 2003 2:06 pm

si e o problema asta :?: :arrow: oricum dute la 17 dec. :arrow: "ne cam..."
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde anophelus » Lun Mar 10, 2003 3:02 pm

vizitator scrie: ...chestii ca astea ca opii de pe canalul aiud in fata cui raspund ma lasa reci (ba fratilor ziceti-mi si mie daca e asa bun businesul asta cu mircul ca bag si eu vreo 10000de dolari da ati citit bine zece mii de dolari daca iasa ceva...

Nu va obositi sa va stricati conturile de economii si sa apelati la credite pentru asa ceva... nu merita si numai v-ati ruina pentru nimica!

vizitator scrie:...ce ma deranjeaza sunt altii care nu au 10000 de lei sa dea pe paine si ii strica sa vorbeasca pe mirc de cate ori intru pe mirc si vorbesc cu romani(din romania ) numai injurii si smecherii...

(Din moment ce nu ati folosit semne de punctuatie o sa-mi permit eu sa demarc propozitiile dumneavoastra pentru a le face mai inteligibile.)
Se pare ca cine "seamana foc, culege furtuna" sau cum era vorba aceea? Sunt convins ca nu mi-am amintit corect, dar presupun ca v-ati dat seama ce am vrut sa spun. Sunt de foarte mult timp pe mIRC si am avut si eu parte de experiente neplacute, de injuraturi... dar astea au fost lucruri minore, nu toti sunt la fel.

vizitator scrie: ...fratilor daca asta e realizarea vietii voastre ca ati ajuns opii pe un canal la varsta de 20 sau 30 si ceva de ani bravo voua keep goin'...

Nu e realizarea vietii noastre, si nu cred ca ati auzit pe cineva spunand asa ceva. Este vorba de un hobby, pasiune, dorinta de comunicare, legarea de prietenii... si multe altele. Doriti sa vorbim despre realizari? Va rog sa ma provocati si o sa putema avea parte de o confruntare pe aceasta tematica. Cei 10 000 $ sunt realizarea vietii dumneavoastra? Fiindca se pare ca in domeniul bunului simt nu ati avut nici o realizare, acolo, sa fie... cat de mica!

Numai bine tuturor!
anophelus
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Lun Mar 10, 2003 7:06 pm

Cam tarziu raspuns, anof!
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde anophelus » Lun Mar 10, 2003 9:20 pm

arty fact scrie:Cam tarziu raspuns, anof!

Mai bine mai tarziu decat niciodata. Presupun ca respectivul viziteaza mai des forumurile aiudului, asa ca cel putin poate isi revizuieste atitudinea fata de ceilalti... se pare ca e plin de otet (nu de venin, cum se spune de obicei) tipul... acru de nu se poate!
anophelus
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde claudiu » Mie Mar 12, 2003 1:57 pm

Anophelus ...nu cred ca trebuia asa un raspuns asa "tare". Omu' a fost nervos pe ceva si culmea se afla si la net atunci :D S-a descarcat in tastatura.
Probabil cel care a scris isi pierde mult timp pe IRC si s-a revoltat crezand ca scapa :)
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde anophelus » Mie Mar 12, 2003 2:09 pm

Cred ca raspunsul a fost pe masura provocarii, deci nu cred ca a fost prea "tare" pentru fundul domniei sale. Care era principiul actiunii si reactiunii? Banuiesc ca ti-l mai amintesti de la primele lectii de fizica, dar da-mi voie sa-ti spun ca acel principiu nu se aplica numai fortelor ci mai multor lucruri / fapte din viata. Nu poti sa "lovesti" si sa nu astepti consecintele. Mai devreme sau mai tarziu tot le vei intalni, iar daca nu-ti vei aminti, probabil te vei intreba "Dar cu ce am gresit?". Dar pe subiectul problemelor de cauzalitate poate ar avea altii mai multe de spus, eu tind sa iau lucrurile mai simplist (desi unii imi sugereaza ca nu intotdeauna totul este simplu; dar asta depinde de la persoana la persoana). Incearca sa ceri parerea unora care au studiar filozofia (sau filosofia... nici in ziua de azi nu stiu care e varianta corecta), sociologia, psihologia s.a.m.d.

Numai bine!
anophelus
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Mie Mar 12, 2003 3:04 pm

Hm....:-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde anophelus » Mie Mar 12, 2003 3:58 pm

arty fact scrie:Hm....:-)
...si uite asa unii ajung membri "experti"... Hmm...
anophelus
Membru Senior
Membru Senior

Următorul

Înapoi la Ranguri pe forum