left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Sport X

Manifesatiri sportive ... anunta data lor, comenteaza partidele, spune-ti parerea despre sportivi.

Sport X

Mesajde arty fact » Mie Apr 02, 2003 1:25 am

Dupa cum am promis, am adus si cateva imagini de la evenimentul sportiv (sarituri de pe trambulina cu schiurile sau snowboard-ul), fotografiile fiind realizate de F. Secanu. Se poate observa "scena" desfasurarii competitiei, concurentii (majoritatea finlandezi si suedezi) in toiul sariturilor, multimea si noi (eu si Vio).

http://www.aiudonline.ro/imagini/membrii/sportx/
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde ioan » Vin Apr 04, 2003 8:29 am

arty :iubire: , in ultima imagine ai incercat pista de concurs :hihihi: sau cel pe care l-ai folosit ca o demna femeie post-talibana :terooog: "a scapat" :fluiera: de tine :?:
ioan
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Sâm Apr 05, 2003 10:19 am

He-he-he...e "rampa" mea cea mai sigura (pe el nu-mi rup picioarele, ca si restul concurentilor la sarituri cu snowboard-ul!)...Ti-au placut asadar imaginile...:-))
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Sâm Apr 05, 2003 10:31 am

si mie mi-au placut fotofrafiile, Arty, pacat ca nu te-am putut observa mai bine :twisted: de aici iti dai seama cat de curioasa sunt :hihihi: nu sunt genul care agreeaza dar mi-ar place sa asist, se pare ca si la noi au inceput sa apara astfel de evenimente, pe litoral mai ales(din cate am vazut eu), dar mai timid.
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Sâm Apr 05, 2003 11:36 am

Nu prea ai ce observa.Chipul meu dezvaluie suferintele mele, iar acestea nu pot fi decat triste si hade.Mie mi se pare ca privirea mirata alterneaza cu figura rece (tipica hartzogararilor si femeilor batrane).Nu prea am calitati feminine decat parul lung si curul consistent)!In rest arat a extraterestru filiform... hihihi!
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Sâm Apr 05, 2003 11:57 am

nu e chiar locul sa scriu urmatoarele randuri si sper sa nu-mi iei in nume de rau parerea ca :arrow: te judeci cam aspru, Arty :!:
daca as vedea o poza mai clara si ti-as privi ochii precis voi vedea si sufletul, chiar daca este trist este totusi bun, din ce ti-a mai scapat tie pe aici asta am dedus si mie imi place sa citesc suflete, dar nu e locul aici, cum spuneam.
ADEVARUL este ca noi trebuie sa fim proprii nostrii critici :!: si dupa aceea altii.
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde JustAngel » Sâm Apr 05, 2003 10:33 pm

Un pic de adrenalina nu strica nimanui. Sanatosi sa fim ca bani au avut si cei de pe Titanic. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
JustAngel
Moderator - aiudeni in strainatate
Moderator - aiudeni in strainatate

Mesajde arty fact » Sâm Apr 05, 2003 11:04 pm

Corect, dar nu prea vad legatura cu subiectul...:-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Lun Apr 07, 2003 3:52 pm

Topicul este larg, asa ca pt a nu lasa discutia sa se rezume la mine si poze, am o intrebare, doua...
Care si-ar risca oasele si sanatatea pt a practica tot felul de ciudatenii care au inceput sa alcatuiasca genul extrem al sportului? Cine ar sari cu coarda elastica? Cati dintre aiudeni se catara pe trasee stancoase periculoase? Cati exerseaza cu skate board-ul si rolele, sarind de pe scarile de langa barul "Flora", de pe pod? Care e motivatia unui amator de asemenea acrobatii ?
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde eXtrem » Lun Apr 07, 2003 6:30 pm

Motivatii... ar tot fi.
Setea de senzatii tari, nivelui crescut al adrenalinei pompate la maxim pe care numai sporturile declarate extreme le pot oferi, o saritura cu coarda elastica -bungee jumping- parasutismul, planorismul sau parapantismul. Depasirea barierelor fizice motivate si de setea de aventura, de explorare a noului si necunoscutului: omul vs. munte -catarare si alpinism si speologie- cam astea cauta un extremer.
Aceleasi senzatii tari produc si sporturile domestice care pot fi impinse la extrem - sky, snowboard, skateboard, role s.a.m.d.
Vezi tu, majoritatea lor sunt practicate individual, fara spectatori, fani, etc si urmaresc cunoasterea limitelor umane si nu in ultimul rand, placerea de a ramane un rebel intr-o lume placida...
in rest... Peace :bebe:
eXtrem
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Lun Apr 07, 2003 7:15 pm

Marturisesc a fi curioasa: o fi avand legatura nick-ul tau cu vreunul din aceste sporturi?
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde eXtrem » Lun Apr 07, 2003 8:18 pm

Hmmm ... are si apartine prietenilor mei.. din pacate acum nu-l merit decat intr-o prea mica masura.. ehh

Peace :smoke:
eXtrem
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Joi Apr 10, 2003 2:03 pm

... si totusi, de ce fiinte limitate ce suntem sfidam ... limita? Ce se poate ascunde in spatele limitei? Are vreo utilitate pt noi (cu exceptia satisfacerii temporare a orgoliului, care stim ca e "pasare" flamanda si cere fara incetare, tot mai mult si mai mult...)?
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde dancor » Vin Apr 11, 2003 11:00 pm

Eu cred ca tot ceea ce facem are un suport, chiar daca de multe ori acesta pleaca din subconstient cand ajunge la suprafata nu ne opunem impulsului transmis si facem sau actionam, chiar daca in prim plan actiunea noastra pare a fi ori riscanta, ori supraomeneasca, etc.
Am convingerea ca asa este construit omul, chiar daca de foarte multe ori si in foarte multe cazuri toti afirma ca a lucrat subconstientul si ca ei nu au nici o vina - ..... adica nu au nici un discernamant? ....... nu , aceia eu zic ca sunt o alta categorie de oameni !
dancor
Membru Senior
Membru Senior

sport A de la Aiud

Mesajde ioan » Dum Iun 22, 2003 10:17 pm

Suntem sedentari, rau, daca, pe aici pe la sport se discuta din luna in luna. Exista multe cluburi de sport in Aiud. Poate vrea cineva sa ni le prezinte... Sunt tineri care au rezultate excelente pe plan local, national, international...
Unde se ascunde "gazetarul sportiv" online ?
ioan
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Mie Iun 25, 2003 4:42 pm

Se pare ca nu exista nimeni interesat sa vorbeasca despre sport... poate unii nu au timp de vorbit pt ca sunt ocupati sa-l practice? ;-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Vin Iul 11, 2003 1:39 pm

da, dupa cum pare e cel mai sarac topic :) cine stie, poate vin si vremuri mai bune :)

poate ne mai scrie levy :)
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde sk8ivlife » Joi Noi 03, 2005 10:16 pm

apropo skateboarding...este cineva din aiud care practica acest sport?...skateboardingul mai mult seamana cu un stil de viata decat un sport..este cel mai creativ sport inventat vreodata, dupa parerea mea
sk8ivlife

Mesajde arty fact » Vin Noi 04, 2005 9:28 am

Exista spatiu pentru asa ceva? Exista magazine sport in care sa se vanda skateboarduri si tinuta necesara pt asa ceva? Probably not. Ca s-ar gasi vreun amator sau doi e altceva. E spectaculos sa vezi pe cineva bun sarind fain. Cand e vorba insa de cazaturi te doare si sa vezi numai. :-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde r_angel » Sâm Noi 05, 2005 1:11 pm

mda pozele sunt frumoase dar astept sa vedem mai aproape de casa asa ceva
eu asfi tentat de o parapanta sau de o saritura cu coarda elastica sau de catarari( desi nu ma prea pricep)
traieste-ti viata cat mai placut atat cat esti tanar!!(fa ceva care sa ramana in urma ta).
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Următorul

Înapoi la Sport