left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Sporturi de iarna

Manifesatiri sportive ... anunta data lor, comenteaza partidele, spune-ti parerea despre sportivi.

Sporturi de iarna

Mesajde arty fact » Dum Ian 11, 2004 7:32 pm

Am trimis cateva imagini cu mine si sotul meu la patinaj, undeva aproape de casa. Robi le va pune cred in curand , probabil la albumul aiudean. Aici insa putem discuta despre solutiile sportive pe timp de iarna. Cand e frig, preferati sa faceti sport afara sau la sala?

Anul trecut am fost tare inactivi si nu mai stiu daca am profitat o data de gheata si patine. Acum incercam sa recuperam si sa iesim macar cate o scurta perioada la terenul aproape de casa, unde s-a improvizat un patinoar.Spatiul ajunge si patinatorilor (de toate varstele) si celor care joaca hochei.Intrarea este evident libera si cu toate ca gheata nu e pregatita cu masini speciale, ca pt salile/spatiile potrivite , ne simtim grozav sa "dam o fuga"... Ceea ce-mi displace in locurile unde vin "profesionistii" este ca nimeni nu mai are loc de ei. Monopolizeaza terenul, se misca rapid, izbesc violent pucuri si uite asa, noi, restul ne miscam "in varful degetelor". :evil:
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde sabu » Dum Ian 11, 2004 9:24 pm

patinaj nu practic [cad in cap] ;) insa ma mishc putzin pe schiuri . anul acesta m-am dat si cu snowboardul . acum depinde si de cat de rece e afara . daca sunt -25 de grade as prefera un fotbal in sala in locul datului cu sania ;)
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Lun Ian 12, 2004 2:41 pm

Repet si eu aici linkul anuntat de Robi la album, pt a relationa direct subiectul cu pozele: http://www.aiudonline.ro/imagini/membrii/artypatinaj

Sabu, acum presupun ca nu te pricepi prea bine nici la role, pt ca a patina este foarte asemanator cu rollerskating-ul. :) Oricum, snowboard-ul mi se pare un mod sigur de a-ti rupe cate ceva si a cadea in cap. Ca femeie pot compara patinajul cu mersul pe tocuri: avand echilibru te descursci gratios!;-)

Pozele nu reflecta insa prea multa actiune, dar invita la o iesire. Nu trebuie sa gonesti in jurul terenului.O iei mai incet, mai dai o tranta, mai razi putin...miscarea prinde bine, indiferent de ritm.
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Rami » Lun Ian 12, 2004 3:05 pm

mda .aici ai dreptate . .mishcarea prinde bine . .si pt . ca pe la mine nu este zapada .. eu fac mishcare acasa .. fac genoflexiuni si abdomene :d vreau sa elimin grasimile acumulate pe abdomen :D
pozele sunt faine :D mi-am adus aminte de tine stiu acuma cien esti exact :d desi nu sunt ff clare .. dar e ceva un hint
orizont.designrevolution.ro
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde stefania » Lun Ian 12, 2004 4:01 pm

vezi Arty, ca pana la urma tot ai trimis poze!? 8) ti-am zis sa nu-ti faci probleme degeaba! sunt tare dragute! cea cu tine rasturnata in zapada e de-a dreptul haioasa :P 8)
mi-ai dat de gandit cu comparatia ta patine-tocuri :twisted: dar oricum ar fi eu sunt anti talent la patinaj, de fapt la tot ce tine de sporturi de iarna :cry:
de-abia pot sa-mi tin bine echilibrul cand merg pe strada, dar sa mai si dansez pe gheata, prea mult :!: :!: :!: :twisted:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Lun Ian 12, 2004 9:35 pm

Cand eram in liceu mi-am fisurat coccisul, cazand in mod stupid, pe loc, pe un petec de gheata... ca in Aiud lumea nu se stresa sa arunce pietricele sau nisip si astfel pana si in locurile cele mai safe riscul era mai mare decat pe partie sau la patinoar. La sanius mergeti careva?
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde sabu » Lun Ian 12, 2004 10:25 pm

da ! cred ca sambata ... dealul mamut alba iulia ;) sper! trebuie sa conving lumea! :d oricum aici cam se topeste zapada ... :(
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde kinsey » Mar Ian 13, 2004 12:43 am

Saniutza all the way ;)

F=m*a
kinsey
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Rami » Mar Ian 13, 2004 2:17 pm

da si mie imi placea saniusul .dar din pacate . de 2 ani nu am mai atins o saniutza . .aci nu este zapada .. sau macar loc de sanius :(
e .. nasol sa stii ca oamenii se distreaza .. si tu stai .. si mai sii invetzi pe langa ca stai ..
:(
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde kinsey » Mar Ian 13, 2004 6:47 pm

Rami, am vazut recent un documentar despre Dubai (cred ca e in arabia or somethin) unde fac aia sandboarding (cu snowboardul pe nisip). Sounds good :D
kinsey
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Mar Ian 13, 2004 6:55 pm

Interesant... parca totusi e de preferat zapada, pt ca nu se starneste praf! :-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Rami » Mar Ian 13, 2004 8:24 pm

mda. . esti pe aproape..:D
Diubai e al 2`lea oras din Emiratele Arabe
UAE= United Arab Emirates
Sa trecem la subiect .. in emirate .. prin decembrie umblii in oras la ora 3-4 in tricou :D
e ceva .. kool:D
e foarte cald.. acuma la mine ploua ..si chestia cu sandboardul .. nu imi surade .. si nu am auzit de asha ceva !:D
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Mar Ian 13, 2004 10:44 pm

O alta "nebunie" legata de patinaj practicata in Finlanda este de a merge sa aluneci pe gheata marii. Noroc ca este destul de groasa! Oricum eu nu sunt amatoare de o "baie" la -20 grade...
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Mie Ian 14, 2004 11:32 am

cu sau fara legatura cu sporturile de iarna in adev. sens al cuvantului, dragii mei, pot afirma ca, daca vremea asta de acum mai tine mult, voi fi nevoita sa invat sa patinez :shock: azi dim. plecand spre statia de autobus si de acolo spre servici, am luat prima lectie de "patinaj" :evil: , pacat ca n-am facut-o de placere :twisted: va voi tine la curent daca voi reusi sa invat ceva sau ma voi alege cu niste "oase rupte" :twisted:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Rami » Vin Ian 16, 2004 11:03 pm

da .. e cool cred ca inspre bnele tau . .ar cam trebui sa itzi cumperi o perche de chete cu talpa de cauciuc moale ! si sa incerci sa pasesti cu toata talpa si sa nu itzi lasi toata greutatea pe un picior ..
si .. ai putea sa itzi iei si o pereche de patine :P
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Dum Ian 18, 2004 5:39 pm

Am fost ieri la sauna si piscina. M-am dat la fund si am inghitit apa, lovindu-ma si la genunchi , iar la sauna mi s-a furat un gel de dus destul de plin si de calitate (suspecte: chinezoaice si finlandeze). :shock: Asta pt ca tot vorbeam despre accidente...
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde sabu » Lun Ian 19, 2004 2:08 am

din nefericire nu am mai fost la sanie [cam tarziu am raspuns] pt ca snif snif .. nu a mai fost zapada :(

nu ma duc la piscina ca nu shtiu sa inot ;)
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Lun Ian 19, 2004 12:13 pm

iti multumesc, Rami, pentru sfaturi, totul este sa imi adaptez incaltamintea la vremea de afara.
patine nu cred ca imi voi lua,
nu de alta, dar n-am nimic in comun cu sportul asta :twisted:
de abia astept sa treaca iarna :!: :lol:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Rami » Lun Ian 19, 2004 7:49 pm

de ce crezi ca nu ai nimic in comun cu acel sport ? chiarcrezi ca trebe sa ai ceva incomun cu un sport ca sa il potzi practica? eu cred ca nu ..
nu potzi sai zici ca nu itzi place paa nu aiincercats a vezi care e placerea si care sunt senzatziile care tzi le provoaca :D
potzi face orice daca incerci cu adevarat.. si daca vrei cu adevarat !
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde stefania » Mar Ian 20, 2004 1:02 pm

Arty draga, m-ai lovit intr-un punct tare sensibil :cry: de cand n-am mai fost la o piscina :!: daca vreti, va zic: dinainte de 89 :shock: o sa ziceti ca nu e treaba voastra, normal. din pacate ori n-am timp, ori e prea scump, ori e prea departe. una din astea sau toate la un loc. ma bucur pt. tine(ma bucur de ocazie) si imi pare rau in acelasi timp de ce ai patit si ca ai luat "teapa" acolo unde poate nu te-ai fi asteptat, nu? natiile respective au asemenea "talente"?
Rami, pe undeva zici bine, dar eu am incercat, chiar am avut bunavointa, sa invat, dar cand mi-am pus patinele in picioare am avut experiente nu tocmai placute care au avut urmari, asa ca prefer sa ma uit doar cum patineaza altii, eu, cum spuneam, am probleme cu echilibrul si asa, dar pe patine :!: :twisted: :P
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Înapoi la Sport