left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

1 - 8 Martie

Unde ti-ai petrecut concediul, vacanta. Ce ai vazut interesant prin lume. Vrem sa stim si noi.

1 - 8 Martie

Mesajde robilix » Joi Feb 27, 2003 12:02 pm

Dupa cum arata pana in acest moment statisticile de pe aiudonline.ro darurile si atentia de 1 sau 8 martie pot sa aduca primavara in sufletul femeilor

eu vin cu o mica felicitare pentru voi :oops:
http://www.aiudonline.ro/martisor
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde dancor » Sâm Mar 01, 2003 12:56 am

subscriu si eu pentru toate fetele inregistrate ( si chair neinregistrate
- un buchetel de ghiocei pentru fiecare de la dancor......
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde sabu » Sâm Mar 01, 2003 2:55 am

ce sa spun ... doresc tuturor fetelor de pe forum tot ce doresc si sper ca anul viitor o sa ne ureze acelashi lucru si ele :)
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Lun Mar 03, 2003 11:12 am

multam fain, Sabu, dar parca obiceiul in Ardeal de 1 Martie e altul :!:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Lun Mar 03, 2003 11:40 am

Daca nu e "mita " sau indulcire cu un scop ascuns(Sabu, he-he, stii tu discutia de pe social!) atunci primesc si eu buchetele.:-) Primiti cumva liber? Se fac ceva aranjamente de a sarbatori saptamana asta, Stefania?
Din pacate, eu voi munci mult si azi ma mut si afara de albinutza pe care mi-a desenat-o iubitul meu drag, nu am mare bucurie ...multumim si barbatilor adevarati de pe site, care sunt asa galanti...:-)Sa stiti insa ca discutiile continua normal, fara pauze de 8 martie, ok, Dancor?:-)

arty fact, martie 2003
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Lun Mar 03, 2003 12:59 pm

pregatiri..., ce pregatiri? 1M. a cazut sambata, 8M. tot sambata, deci nici-un liber, la servici s-au gandit totusi colegii si-au incropit de un buchetel de garoafe(vesnicele garoafe!) si un martisor, nu stiu de ce tocmai azi, probabil sa fie intre. mari satisfactii nici eu nu am avut, prietenul meu fiind ardelean get-beget, nu concepe altfel :) , asa ca astept 8 MARTIE. :lol:
ma gandesc la o mica petrecere intre fete, dar parca nu ma lasa sufletul sa-mi las consoarta singura acasa :?
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Lun Mar 03, 2003 1:14 pm

Consoarta (colega de camera) sau consortul (iubitul tau)?Ah, ma enerveaza si pe mine garoafele ieftine. Prefer un trandafir, o cala sau chiar lacramioare (ca-s de sezon), dar nu garoafe...:-(

arty fact, martie 2003
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Lun Mar 03, 2003 2:00 pm

ai dreptate, corect era consort, consoarta n-am(doamne fereste!). :twisted:
si cand stai sa te gandesti ca nici garoafele nu mai costa asa de putin :!: :shock: dar sunt cele mai "oficiale" probabil.
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde dancor » Vin Mar 07, 2003 11:29 pm

8 martie ! :o :D :lol: :P :oops:
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Sâm Mar 08, 2003 12:27 pm

Da...? :-)

arty fact, martie 2003

Urari de bine doamnei "Dancor" sau altor membre ale familiei dvs, din partea noastra. Sa le tratati cu respect, iubire, sa le oferiti o zi plina de fantezie si sa fiti un domn cat mai galant azi!
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Lun Mar 10, 2003 12:09 pm

imi pare rau ca sosesc cu intarziere si nu am fost alaturi de voi in week-end dar niciodata nu e prea tarziu. cum s-au distrat doamnele si domnisoarele de 8 Martie? au avut parte de o zi speciala? nu mai intru in detalii pt. a nu deveni indiscreta. fac o punte intre 1 si 8 Martie, ca tot intreba Arty mai devreme si vin cu o completare la cele spuse : vineri nu am prestat nimic la locul de munca pt. ca ne-au dat liber(m-au emotionat) :oops:, am reusit sa ma strecor prin nebunia din oras pt. a cumpara cate ceva pt. doamnele din familie, iar sambata am profitat de faptul ca eram singura acasa :twisted: pt. a-mi face de cap :twisted: :arrow: n-am fost in baruri cu streptease :oops:(nu v-ati gandit la asta, nu?, numai eu), ne-am adunat cateva fete la un pahar de vorba si am fost si devreme acasa :!:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde robilix » Lun Mar 10, 2003 12:13 pm

eu i-am facut cadou unei domnisoare dragute o pagina :oops:
http://www.aiudonline.ro/ania

este prima mea nepotica ... a meritat o pagina :roll:

si ii si puteti scrie mesaje, la ania@aiudonline.ro :oops:
o sa ii strang mesajele si cand va fi destul de mare o sa i le dau ... :) deja are 10 mesaje

Robert
Ultima oară modificat de robilix pe Lun Mar 10, 2003 12:24 pm, modificat 1 dată în total.
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde trenuletz » Lun Mar 10, 2003 12:21 pm

ii foarte frumoasa :) :)
trenuletz
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Lun Mar 10, 2003 7:20 pm

Asa e si are si un unchi tare dragutz, daca i-a facut acest cadou(pagina)!
Stefy, dear, eu am primit un buchet de lalele mov, dar am avut si parte de multe discutii contradictorii. Totul s-a rezolvat, spre seara de duminica. Pacat insa de timpul pierdut... m-am odihnit mai mult, caci am lucrat toata saptamana ca nebuna,am spalat haine si azi, luni am facut curat 4 ore la o firma, alaturi de o d-na letoniana, care tocmai se plangea ca sotul ei iranian si musulman vrea sa-i mai aduca o consoarta... romanca, Diana din Bucuresti... sau poate am inteles eu gresit, caci cu romanca corespondeaza individul asta dubios de un an deja. Sper sa fie suficient de desteapta si sa nu cada in plasa, ca si d-na cu care am lucrat azi.Sunt curioasa , Robi, care sunt rezultatele pollului cu respectul pt femeia romanca... se pare ca peste tot in lume lupta feminista nu e incheiata inca!

arty fact, martie 2003
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde dancor » Mar Mar 11, 2003 3:50 am

in finalul ( trecut ) al aniversarilor zilelor de 1 si 8 Martie , si fara nici o aluzie , trebuie sa-l felicit pe "sabu" pentru asa o poza reusita .. de aici nu inteleg de ce a trebuit sa ascunzi chipul tau cu o "schema" .... inca odata "sabu" bine ai venit printre " aiudenii de pretutindeni " .... mai este cineva care ma suparat foarte tare ... chiar eram hotarit sa nu mai intru de loc "in cerc" .. dar gestul tau dovedeste ca intrebarea d.lui cu " taranii " are o conotatie doar pentru domnia sa ..
- "sabu "inca odata sincere felicitari .. iar daca primarul o sa vrea sa te "manance pentru ceea ce scrii pe forum trimite-mi un mesaj personal si voi interveni pe linga colegul meu de liceu . d.l viceprimar E.Irimia .. OK? :D
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde stefania » Mar Mar 11, 2003 1:01 pm

chiar as vrea sa stiu de ce a votat Sabu cu da :o , parerea mea umila este ca stam destul de prost la capitolul asta, este destul de limitata aceasta miscare- feminista, de miscat se "misca" ceva, dar rezultatele inca nu se vad, nu stiu cat la suta din femeile din Romania cunosc ceva despre aceasta miscare, unde exista asa ceva nu are toata lumea acces, iar publicitate - zero :idea: :arrow: tocmai de aceea una ca Diana (si sunt destule) cade f. usor in plasa unor astfel de oameni(de aici rezulta si traficul de carne vie de la noi). :shock:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

drepturile femeii!!!

Mesajde stefania » Mar Mar 11, 2003 1:24 pm

as putea adauga aici cu riscul de a ma contrazice un pic, de problema femeilor maltratate, abuzate(nu de catre societate) fizic, de violenta conjugala, care a inceput sa capete putin contur prin formarea unor centre de ajutor, destul de razlete prin tara si acolo unde sunt - le devasteaza rromii :shock: , acest lucru fiind deja mediatizat.
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Mar Mar 11, 2003 5:32 pm

Cel mai rau este sa confunzi tratamentele injositoare cu traditia, indemnuri religioase sau realitatea fireasca pt o femeie.In primul rand femeia trebuie sa fie constienta de valoarea sa, de faptul ca merita respect si atunci cand e maltratata sa reactioneze prompt.Sa fie oare ignoranta, teama, lipsa de educatie factorii care o determina sa suporte soti autoritari, sisteme sociale care o defavorizeaza sau ignora ca gen, chiar si copiii care au drepturi asupra ei?Daca lipseste si curajul de a actiona, situatia se inrautateste an de an si pasivitatea sau receptivitatea (trasaturi cu care a fost caracterizata femeia secole de-a randul!) nu aduc nici o schimbare pozitiva!

arty fact, martie 2003
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde sabu » Mar Mar 11, 2003 7:32 pm

-pt dancor : multumesc pentru felicitari :) (arty fact si tzie itzi multzumesc) am folosit avatarul precedent pentru ca imi placea cum arata :) asta a fost singurul motiv ... si primarul nu cred ca vrea sa ma manance . deocamdata nu vreau sa creez o revolutie ;)
-pt stefania : pai am votat da pentru ca ,pana acum,nu am vazut cazuri cand drepturile femeilor au fost incalcate (putem zice drepturile femeii ? nu sunt si ele oameni sa zicem in general drepturile OMULUI ?) poate nu am trait destul,poate nu am calatorit destul,asta nu o stiu insa stiu ca orice abuz indreptat impotriva unei perosane , indiferent de sexul sau , se pedepseste . nu zic ca in romania femeile nu iau bataie de la scumpii lor masculi insa cine le opreste sa declare asta la politie ? eu nu cred ca daca ar declara la politie "domnii" plutonieri ar zice : "du-te thu si da-ne pace ca esti femeie! nu lucram cu asemenea fiinte !".cred ca le e teama ... si de aici rezulta pasivitatea ... stau si rabda . atat ! sper ca nu o sa fiu intzeles gresit ... :wink:
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Mie Mar 12, 2003 1:08 pm

Ai dreptate, Sabu, si mi-a placut remarca ta extensiva cu drepturile omului. Barbatii au de suferit si ei, iar una din deficientele artificial create de societate este de a-i creste pe baieti in spiritul comportamentului dur, macho, sa fie mereu tari, responsabili, fara a le permite sa-si exteriorizeze prea des slabiciunile, oboseala, indoiala si sensibilitatea. Nu zic ca ar trebui barbatul normal sa reactioneze extrovertit ca un homo, dar poate lua exemplu de la cel din urma, in privinta bunului gust, interesului pt cele frumoase, sensibile. O lectie de maleabilitate si flexibilitate nu-i strica nici barbatului, nici femeii masculinizate, care dupa parerea mea, este la fel de afectata de nedreptate, ca si aceea care sta toata ziua pe tocuri inalte si are manichiura perfecta de dragul meseriei si a sefului. Nu suport sa vad femei (a la Finl.), care nu se aranjeaza destul pt a arata acceptabil vazului in lume, doar pt ca au libertate nelimitata si nici nu-mi place sa vad cate o dama, gen functionara de birou, cu mapa ei neagra, hainele gri si maro inchis si papucii lati si plati de barbat, comozi ce-i drept , dar asa de ... nashpa!!! pt gratia unei femei! Nu-mi place nici inversarea de rol, fortata tocmai de feminism (sau manipularea lui!), care cred ca si-a ratat tinta, in cazul in care femeia in loc sa primeasca drepturi, e doborata de obligatii mai complexe, se metamorfozeaza in mascul, inclusiv ca aparitie fizica (haine get beget masculine!) si comportament ca atare (cu ce o ajuta sa adopte fumatul practicat la greu de consorti, cu ce o ajuta sa lucreze la birou 14 ore si sa nu aiba habar sa faca o mancare corecta, zic corecta, pt ca sanatatea depinde de corect si nu de gustos!?...nu stiu...).
Femeia ar trebui sa caute si sa defineasca singura propria-i feminitate si imagine, fara interferenta majora a barbatului, care fie o transforma in obiect sexual frumos imbracat si incomod (corseturi, tocuri cui, farduri cu kg, toate pt a-i starni atentia si imaginatia lui erotica!), fie si-o face "egala", adica identica unui ... barbat. In facultate scrisesem un referat pe aceasta tema, cum ca exista o competitie (razboi, rivalitate) permanenta intre cele doua genuri ale speciei umane. Solutiile trebuiesc mereu adaptate timpurilor, innoite, la fel si relatiile sufera schimbari, pt a face fata problemelor si a se ajunge la un consens si buna convietuire.

arty fact, martie 2003
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Următorul

Înapoi la Vacante, sarbatori, concedii, calatorii ...