left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Aniversari

Unde ti-ai petrecut concediul, vacanta. Ce ai vazut interesant prin lume. Vrem sa stim si noi.

Aniversari

Mesajde arty fact » Mie Mai 07, 2003 9:47 am

Ar trebui sa consideram si aniversarile niste sarbatori, in caz ca ai cu cine sarbatori, timp, bani,dispozitie, samd.Azi e ziua mea. Arty si-a primit intaia felicitare, de la Stefania, insa Katiusa a ramas complet singura si izolata(sotul fiind plecat in Ro).Rareori am petrecut bine exact de ziua unor aniversari (ex- cea de mariaj nu a fost sarbatorita decat prin munca) si azi ma gandesc ca ar fi cel mai grozav cadou divin sa am inspiratie la masa de scris sau sa desenez ceva nou.Soarele imi intra in camera si poate mai tarziu voi iesi putin, sa fac cumparaturi alimentare. In rest e o zi banala si sper ca macar Arty sa poata comunica online, caci Katiusa se va rezuma la monologuri. Am 27 de ani si nu sunt multumita de ceea ce sunt, ceea ce am realizat.Singura aniversare grozava pe care mi-o amintesc a fost cea de la 5 ani cred, cand bunicii si mama au invitat toti copiii din bloc, era tort si bunelul a umflat un balon galben atat de tare incat a pocnit si toti am ramas uimiti.Alta petrecere "mai" perfecta :-) nu cunosc decat pe pelicula, "The Party", cu Peter Sellers, unde un aiurit reuseste sa distruga un set de filmare, un chef simandicos si o casa grozava de producator de film.Pt cei care isi amintesc era indian, spala elefantul pictat in piscina si in final , imbracat in pijama rosie de flanel , zburda prin piscina plina de spuma...poate m-ar inspira sa fac si eu un mic foc de tabara in mijlocul apartamentului...:-)(gluma)
Care este aniversarea voastra cea mai reusita? Dar cea mai nefericita? Ce cadouri fabuloase ati dori sa primiti si ce vi se ofera de fapt? Ce sperante aveti in minte cand suflati lumanarea de pe tort? Putem petrece frumos si singuri?Mai are acelasi impact sufletesc o sarbatoare amanata?
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Mie Mai 07, 2003 2:53 pm

prima data "la Multi Ani" si tot ce iti doresti.

ziua mea este prin august, si de obicei atunci sunt in vacanta. mai rar am prins acasa si eu in liniste ziua de nastere. anul trecut am fost la mare, acum doi ani la fel. inainte la munte ... asha ca s-a sarbatorit altfel :)

adevarul e ca nici nu ma cam dau in vant pentru super petreceri organizate pentru mine :oops: asha mai retras, cu cativa prieteni si ma multumesc :angel:

cadouri asha prin familie, de la apropiati de rangul I sa zic asa :) eu eram altfel obisnuit acasa, si la scoala cand era ziua cuiva in clasa dadeam cadouri, la prieteni ... aici e putin altfel la bucuresti. am vazut ca nu se prea dau cadouri, cel mult o sampanie (nu vorbesc de cei apropiati).

in incheiere ... Arty nu fi trista ... dam un (p)arty pe forum
:band:
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde arty fact » Mie Mai 07, 2003 3:02 pm

Eh, mersi Robi, m-am mai dres un pic!:-) Am fost si prin oras, caci e superba vremea si sincer ma descurc si in situatia critica de acum: singuratatea.Mersi si de micuta formatie, care poate canta eternul "happy birthday". Daca ai avea copii,le-ai organiza petreceri colorate aniversare? Am petrecut si eu multe momente langa putinii apropiati, insa mereu am visat sa dau un chef uluitor de excentric, generos, samd.Si sincer, nu reusesc sa simt ca sunt sarbatorita mai bine in alte zile decat cele aniversare- o data pe an e ziua ta , sa zicem si parca atunci ai vrea s-o si celebrezi.Ii multumesc si lui Stefy- in cat august te felicitam?
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Mie Mai 07, 2003 3:11 pm

si aici e superba vremea .. cam multa caldura dintr-o data dar e bine.

formatia canta ce vrei tu ;)

da, parca da, la copii le-as face ... mai ales daca as sta la casa, parca m-am saturat de bloc :)

prin august 26 am eu ziua, mai este pana atunci :)
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde arty fact » Mie Mai 07, 2003 3:36 pm

Ziua lui Gabi (my friend) e in 24 aug si a babuskai mele era in 27 aug.:-)Iti dai seama ce super e sa ai casa, spatiu, sa nu trebuiasca sa dai de stire ca uite, vei deranja cu muzica si invitatii...imi pun si eu apartamentul acum la punct, cel din Aiud, insa daca as fi avut bani garla nu as mai fi ramas acolo (unii vecini pot fi realmente infecti, cu toate ca am crescut o viata alaturi de ei!).E grozav sa fii liber sa-ti organizezi timpul, spatiul dupa pofta si fara a da socoteala altora.
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Mie Mai 07, 2003 3:48 pm

Offfff.., mai incerc odata, nu stiu daca voi scrie tot ce am scris de dimineata, cand am pierdut tot mesajul aiurea, dar voi incerca. in primul rand am felicitat-o pe Arty pt. ca pe ea o stiu, pe Katiusha nu am avut ocazia sa o cunosc, dar nu am "ignorat-o" cu rea intentie, nici nu m-am gandit la asa ceva. imi place sa fac surprize si sa primesc cu astfel de ocazii, persoanelor care le iubesc, admir, apropiatilor, pt. care nutresc anumite sentimente. nu imi aduc aminte de vreo aniversare deosebita, imi place sa-mi sarbatoresc in ziua respectiva, chiar daca cade marti, nu sa o las pe sambata sau duminica, cele mai placute de care imi amintesc acum, pt. ca a mentionat si Robi, au fost la mare, tin minte ca atunci cand am implinit 20 de ani parca, eram cu mama la Jupiter, pe plaja era o statie radio care ii avea invitati pe cei de la Timpuri Noi, puteai sa faci dedicatii in direct daca dovedeai cu buletinul ca esti sarbatorit in ziua respectiva, ceea ce a facut si mama fara ca eu sa stiu, m-a surprins placut, mai ales ca am fost invitata de cantareti si la concertul lor din acea seara, super, noaptea tarziu, dupa concert, am stat pe o terasa unde lucra o prietena, cu sampanie si glume, a fost dragut, haios chiar la un moment dat. :band:
anul trecut de ziua mea de nastere, a fost o zi ca toate celelalte, am lucrat(era culmea sa zica- stai acasa! :hyhi: ) si poate ca in sinea mea mi-as fi dorit mai mult decat o bere la o terasa, dar se mai intampla. cunosc persoane care nu considera aceasta zi o sarbatoare, pt. ei este o zi obisnuita, nu prea ii inteleg, dar ma gandesc ca totul vine din interior, daca sufletul si mintea nu-ti spun nimic, asta e! :?
apropouse de ce spunea Robi, noi, intre colegi, obisnuim sa strangem bani de ziua vreunuia, respectivul aduce niste aperitive, suc, vin, chestii de astea si ne simtim bine 1 ora, doua. nu va inchipuiti ca in ziua aia ne imbatam si nu mai facem nimic :drink: :!: el poate sa faca ce vrea cu banii si asta e, m i se pare un lucru dragut
eu nu sunt singuratica de felul meu, cred ca as suferi daca as fi singura, nu stiu ce as face, nu mi s-a intamplat pana acum, Arty, si eu sunt prezenta la party aici, m-am invitat singura la ziua ta, dar nu te superi, nu? :dans:
:hihihi: pana si soarele e cu tine astazi, vezi?
e bine Robi pt ca a inceput sa mai adie vantul, altfel, scoteai limba! si eu care credeam ca suntem in aceasi zodie, Robi! eu sunt pe 19. :(
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Mie Mai 07, 2003 4:20 pm

Hehe, e un party destul de intim deocamdata si e fain ca te-ai alaturat si tu.Nici nu stiu sa ofer bere... :dance: , eh, oricum invat sa dansez, daca tot a adus Robi o formatie!:-) F chic, ce mai!Tocmai mi-a mai scris o prietena si m-au sunat de acasa socrii si Vio (speram sa ma sune ziua, caci altfel as sarbatori "noaptea mea"!?:-))pot sa ma laud acum ca mi-am petrecut aniversarea si mai ciudat, in modul online! Sa ne inchipuim si un bazin cu apa buna de pleoscait in ea si atunci chiar ca e cool!
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Mie Mai 07, 2003 4:45 pm

aaaa.. esti darnica, Arty, nici sa nu te gandesti ca nu mi-ar place pleoscaitul, apa este a doua mea casa, mama obisnuia sa-mi spuna cand eram mai micuta ca sunt ca o rata, pe ce muzica dantuim, ma rog? sa nu pui finlandeza ca nu inteleg nimic, poate numai daca e ritmul mai dragut :hyhi:
si seara cum ti-o vei petrece? sper sa nu te sune toti prietenii pana atunci si dupa aia, gata :!:
imi pare rau ca nu voi putea sa fiu mai mult alaturi de tine si nu numai, dar sper sa ai o zi placuta in continuare :aplauze: :happyface:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Mie Mai 07, 2003 5:15 pm

Mersi, sa nu-ti inchipui nu stiu ce... mai mult decat ma tin baierele imaginatiei, nu prea am cum sa ajung...sunt acasa, in apartament , alone, dar e bine. Am primit tot on line de la un prieten din Hels, niste melodii romanesti, care-mi mai descretesc fruntea...
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Mie Mai 07, 2003 5:23 pm

chiar ca esti sarbatorita on-line, Arty :!: :D
Pity oare cum o fi sarbatorit? dupa cum se vede in nici un caz ca tine :!:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Mie Mai 07, 2003 8:33 pm

Sunt curioasa si eu, oricum la acest subiect poate discuta oricine despre propria zi de nastere, zi onomastica, aniversare romantica, etc. Ii facem si party on line, vorba lui Robi!hehehe...
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Mie Iun 04, 2003 3:30 pm

Intr-o zi de 4 iunie, candva , cineva , s-a decis sa se abandoneze total in bratele altcuiva, sa descopere secrete placeri, care azi i se par firesti, uneori epuizante, alteori bun subiect de reminiscente...:-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Mie Iun 04, 2003 4:19 pm

la mai multe , Arty! - placeri, binenteles :twisted:
daca am inteles eu bine, atunci nu pot decat sa-ti urez sa aveti parte de acum incolo de multa fericire si impliniri! si :iubire: si ce mai vreti voi :hihihi:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Mie Iun 04, 2003 5:06 pm

Hihihi, ai inteles tu bine... stiu ca nu e genul de subiect pe care sa-l discuti public, dar nu m-am abtinut:-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Joi Iun 05, 2003 8:39 am

nu cred sa fi deranjat pe cineva, atata timp cat tu ai simtit ca vrei sa-mparti aceasta bucurie cu noi, totul e ok, din partea mea. da, este un site public, dar acest forum este unul de suflet, ne leaga ceva..., nu?
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Lun Iul 07, 2003 11:47 am

Cred ca merita sa sarbatorim azi, 7 iulie 2003, adaugarea celui de-al 100 -lea utilizator! Robi, desfa sampania!:-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Lun Iul 07, 2003 12:31 pm

:) depinde .... eu am mai sters din utilizatorii care s-au inscris de mai mult de 4 luni si nu au postat nici un mesaj ... urmeaza o noua selectare/curatenie in curand si vom scadea sub 100 :(

sau sa nu ii mai sterg?
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde arty fact » Lun Iul 07, 2003 5:44 pm

Sunt un pic nelamurita. Cati dintre utilizatori chiar posteaza mesaje? Ai o cifra, o statistica (chiar daca mai veche)? Regret si eu din suflet daca se face selectie(prin urmare reducere si disponibilizare:-)), dar cred ca e un must be, o chestie pe care oricare site o face- curatenie si restimularea interesului.
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Lun Sep 08, 2003 4:11 pm

in aceasta zi de mare sarbatoare(pentru mine, cel putin)
urez tuturor aiudenilor care isi sarbatoresc ziua de nume
un calduros "La Multi Ani" :!: :band: - sa-nceapa distractia :!: :D
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Mar Sep 09, 2003 4:49 am

Trebuie clarificat... pt ca unii nu prea cunosc calendarul sarbatorilor onomastice (degeaba e sfanta Maria si Eugenia si mai stiu eu ce pt ca se pierde mult din semnificatie, in caz ca abunda cu celebratul:-)) Sorry! Oricum, sper sa te fi simtit cat mai bine, Steffy!
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Următorul

Înapoi la Vacante, sarbatori, concedii, calatorii ...