left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Unde sarbatoresti Craciunul?

Unde ti-ai petrecut concediul, vacanta. Ce ai vazut interesant prin lume. Vrem sa stim si noi.

In familie
4
67%
Departe de familie
2
33%
La prieteni
0
Niciun vot
Nu stiu
0
Niciun vot

Voturi totale : 6

Mesajde robilix » Joi Dec 12, 2002 12:41 am

Ce o sa faceti de Craciun? Stati acasa cu familia? Mergeti la prieteni? Cum sarbatoriti? Care mai sunt obiceiurile care s-au pastrat la voi in familie?
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde sabu » Joi Dec 12, 2002 12:47 am

cu familia 100 % ... de 18 ani craciunul tot acasa l-am sarbatorit ... :) nu cred ca e o traditzie ci mai de graba lipsa de resurse materiale ... oricum tot in familie l-am fi petrecut oriunde am fi fost ... cred ca toata lumea ar trebui sa fie acasa in perioada sarbatorilor de iarna.
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Joi Dec 12, 2002 12:50 am

da, asha voi petrece si eu :P
abia astept sa vad bradul impodobit ... nu a lipsit in nici un an de acasa, frumos impodobit

.... si cadourile :roll:
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

sarbatori

Mesajde stefania » Vin Dec 13, 2002 11:50 am

da, si eu sunt de acord cu petrecerea Craciunului acasa, poate asa e traditia.au fost multe dati cand l-am facut singura, cu ai mei, de data asta il voi face in Ardeal, la parintii prietenului meu. in cazul in care nu trebuie sa ne intoarcem in Bucuresti, vom sta si de Revelion. de abia astept :!:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde stefania » Vin Dec 13, 2002 11:59 am

si inca ceva, ca tot mi-a adus aminte Robi, nici anul trecut si nici anul asta nu voi face bradul si nici nu stiti cat de mult ma intristeaza. nu concep Craciun fara brad, atentie, brad, nu crengi. nu ma multumesc deloc cu niste crengute, accept insa o coronita agatata de usa. aici parerile sunt impartite, am auzit oameni spunand ca nu sunt de acord cu taierea brazilor :arrow: ecologie amestecata cu mai stiu eu ce, da, si mie mi-ar place un bradulet cu totul asezat intr-un ghiveci si care sa nu-mi ocupe prea mult spatiu, pt. ca la mine asta e o problema. :( :cry: anul asta nu am cum pt. ca nu voi fii acasa, asta e. :cry:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde misu » Mar Dec 17, 2002 11:40 pm

De acord cu petrecerea Craciunului in familie, dar din pacate nu toti se pot bucura de acest privilegiu. :cry:
Mi-ar place sa paricip la inpodobitul bradului si sa-mi petrec Craciunul alaturi de cei dragi, dar ...
... si banuiesc ca nu sunt singurul.

Asa ca faceti bine si trimite-ti poze cu zapada si brazi impodobiti ! :D
misu
Membru Junior
Membru Junior

Craciun Fericit!

Mesajde robilix » Mie Dec 18, 2002 3:11 pm

Cu aceasta ocazie as dori sa va urez un Craciun Fericit alaturi de cei dragi si un An Nou plin de bucurii si realizari!

http://www.aiudonline.ro/craciun

Robert
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

a trecut craciunul

Mesajde robilix » Dum Dec 29, 2002 1:59 pm

... si cum a trecut craciunul indraznesc sa va intreb ce ati primit de la mosul? ... asta in cazul in care ati fost cuminti :roll:
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde arty fact » Sâm Oct 25, 2003 4:05 pm

Ei, Robi, uite ca a trecut un an si reluam vechile topicuri, caci nu are rost sa incepem altele.:-) Craciunul e mereu acelasi, pregatirile la fel. In curand incep reduceri masive in magazine. In Finlanda a inceput ninsoarea si brazii sunt acoperiti cu zapada. In casa e caldutz, miroase a mancare buna si se asculta muzica buna (Sinatra- Let it snow...), poate se vizioneaza cate un film bun, cu izul vechiului Hollywood si uite asa... cine spune ca repetitia e obositoare? Nu cand e vorba de sarbatori si relaxare! :P
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Lun Oct 27, 2003 5:27 pm

ca bine zici, Arty! :P
parca de abia astept sa vina sarbatorile :somnoros:
sau macar sa ninga odata!!!!!!
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Lun Oct 27, 2003 9:57 pm

Azi au picat ca perele coapte cativa oameni in fata mea,pe strada, ce-i drept coborau foarte sfidatori peste scari pline de zapada inghetata! Asta e unul din "farmecele" secundare ale iernii! ;-)

Ce incaltaminte folosesti Stefy- tocuri elegante sau bocanci antiderapantzi? :-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

practic si elegant

Mesajde stefania » Mar Oct 28, 2003 12:17 pm

hmm...., deja parca imi si imaginez cum e acolo, mai ales ca pot asocia si cu cateva imagini ale orasului vazute la tv. , totul e sa iei partea buna a acestui anotimp pe care eu personal nu prea il agreez. nu prea am nimic in comun cu sporturile de iarna, cu "placerea" de a ma infofoli cu nu stiu cate haine, nu stiu cate perechi de sosete.. etc si nici nu-mi place sa ma bat cu zapada, :evil: recunosc. mult mai des port incaltaminte cu toc dar asta nu inseamna ca in nameti de 2 metri inot cu asa ceva. la cat de "bine" intretin strazile astia pe aici, am nevoie totusi si de incaltaminte cu talpa groasa, antiderapanta. nu posed autoturism ca sa-mi permita sa merg cat mai putin pe jos, asa ca am cam diversificat la acest capitol. deja am spus prea multe care s-ar potrivi mai mult la "moda", dar acolo lumea nu prea se inghesuie.
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Mar Oct 28, 2003 11:07 pm

Pai stii cum e cu forumul- comunitate mica, mesaje multe totusi si impresia ca se misca ceva si pt aiudeni.;-) Daca nu ne agitam noi, pai atunci cine? :-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Mie Oct 29, 2003 2:49 pm

chiar daca aiudenii nu mai au asa mult timp pt. dezbateri pe forum, sunt convinsa ca cei mai tineri dintre ei si-au facut deja o moda din activarea paginii atunci cand sunt la net-caffe-uri. cei mai vechi dintre forumisti au ramas fideli, cu mici exceptii si eu incerc din rasputeri chiar daca nu sunt activa tot timpul, mai ales la topicul de frunte al forumului - t. artistilor.
sper ca municipalitatea, acum, in prag de an....., sa nu dezamageasca aiudenii, a facut destule dupa cum am vazut si din presa, in frunte cu dl. primar si sa pregateasca orasul pentru iarna.
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

mos Craciun

Mesajde stefania » Mie Dec 17, 2003 12:12 pm

s-a vorbit despre cadouri si mos Nicolae la Moda si la Aiudeni, eu zic ca despre apropiatul Mos sa vorbim aici, cu toate ca nu este corect sa-l separam de mos Nicolae. alegeti si voi.
pentru mine este mult mai emotionanta participarea la pregatirile care se fac in asteptarea lui mos Craciun si tot ceea ce implica imi da o fericire nespusa, ca unui copilas. colindele care se aud la radio, colindatorii de afara, care au si inceput deja sa vina pe aici, aromele din casa, toate astea imi dau un sentiment de liniste sufleteasca si satisfactie. daca as mai avea si un brad de impodobit, care obligatoriu il fac in Ajun, ar fi "tacamul" complet. din pacate in ultimii ani a fost din ce in ce mai greu sa-mi pot achizitiona un brad, anul trecut nefiind acasa nu am cumparat, dar anul asta parca ii depaseste pe toti :o nu stiu cum e pe la voi, sunt convinsa ca nu ca aici, dar eu nu dau 500 de mii, un milion, pe un brad :shock: plus ca mai trebuie sa il si impodobesti :!: ba mai nou, au aparut si brazi straini :shock: pentru mine Craciunul fara brad, nu e Craciun 8) si din pacate nu ma multumesc cu o ramurica, doar ca sa miroasa a brad :!:
nu toata lumea gandeste ca mine, asta e sigur, dar pentru ca de azi intr-o saptamana e Craciunul, timpul se scurge foarte repede, deja intru in atmosfera amintita :sfant:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde robilix » Mie Dec 17, 2003 4:49 pm

AiudOnline.Ro & Robilix.Com
iti ureaza / kivan neked / wish you

Crãciun Fericit!

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket!

Merry Christmas!

http://www.aiudonline.ro/craciun

trimite felicitari de craciun de la
kuldjel karacsonyi kepeslapokat
send christmas ecards from
http://www.aiudonline.ro/felicitari
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde arty fact » Joi Dec 18, 2003 12:03 am

Eu am fost o fetitza cam rea si mi-am desfacut de pe acum cateva cadouri de la prieteni. Tot o sa le pun insa sub brad, daca gasesc unul ieftin, la 15 euro sa zicem (maxim). Citeam in "Elle" zilele trecute despre un ciudat fenomen- cel de dupa sarbatori, cand te simti deprimat, caci totul s-a epuizat si lucrurile zac gramada in jurul tau, cadourile devin simple obiecte, samd... nu ar trebui sa pomenesc asa ceva inainte de Craciun, dar cum spuneam I'm a bad girl! :-)

Cred ca va fi foarte frumos mai ales pt fiul meu, ursuletzul Butza... cred ca mosul ii aduce lui un iepuras de plus, cu un dinte mare si razaretz, pe care sa-l tina in brate toata ziua sau noaptea, cand dormim... :bebe:
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Lun Dec 22, 2003 1:13 pm

putin mai devreme, pentru ca prezenta mea pe forum a luat sfarsit anul asta(cred, dar nu se stie :twisted: )
asa ca voi face urarile de pe acum:
Multa sanatate, fericire si multe impliniri,
Craciun fericit, pentru toti Aiudenii :!:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde sabu » Lun Dec 22, 2003 7:25 pm

craciun fericit si tie ;)
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Lun Dec 22, 2003 10:02 pm

Te pupam, Stefania si mai vorbim noi si la anu'! Ca acum e timpul faptelor: cadouri, gatit, petrecut, samd :-) Si tie Sabu, la fel! :kiss:
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Următorul

Înapoi la Vacante, sarbatori, concedii, calatorii ...