left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

vacanta de vara

Unde ti-ai petrecut concediul, vacanta. Ce ai vazut interesant prin lume. Vrem sa stim si noi.

este vara anotimpul preferat pentru concedii?

DA
5
56%
NU
0
Niciun vot
NU Intotdeauna
4
44%

Voturi totale : 9

Mesajde claudiu » Joi Iun 12, 2003 11:33 am

Mda ai dreptate...
Si cand va hotarati sa mergeti in vacanta tu si cu prietenul tau cum faceti?
Masa tratativelor :wink: hehe glumeam.
Hehe si mie imi place sa caut scoici...actually e chiar o pasiune. Am niste trofee uriase acasa :) d'alea rare :P
Cat despre standarde...nu iti spun cum era plaja seara anu trecut...
Saracii curatatori..dar asta e nu ai ce face. Eu sincer nu stiu ce e asa de greu
sa arunci in cos un ambalaj , un pahar ..etc Ma rog ..spuneam eu pe undeva ca la unii romani trebuie sa stai cu paru' (stiu eu ce spun). Spune-mi d,aca ai avut ocazia,cum era pe vremea lui Ceausescu la mare. Eu cel putin nu gaseam pic de mizerie.
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Joi Iun 12, 2003 12:53 pm

nu tin minte detalii din acea perioada, dar pot spune ca atunci lucrurile stateau altfel fata de cum a fost in ultimii 10 ani, atunci, inainte de '89, stiai la ce sa te astepti, era o delimitare clara intre hotelurile de lux pline numai de straini si oamenii de la partid si celelalte pt. muritorii de rand; mi-aduc aminte de shopuri-le din hoteluri la care cascam gura si de unde nu ma puteam alege decat cu cel mult un tic-tac, asta era. :roll: . pe urma a fost o totala brambureala, toti erau pusi pe castiguri din orice pe spatele turistului, hotelurile erau toate la fel, ca erau de 2 stele sau 3, cel putin asta am vazut eu in Neptun-Olimp. bine macar ca i-au exterminat pe cei cu "porumbelul fiert" si namol la sticlute. pe strainii care dau navala ii inteleg, preturile sunt f. ieftine pt. ei si unde mai pui ca si tratamentele pt. care vin sunt f. bune(Ana Aslan), de anul trecut am vazut ca incepe sa se miste ceva, dar mai avem de asteptat. :smoke: :somnoros:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Joi Iun 12, 2003 9:55 pm

Da, cred ca iar s-a citit mesajul prea rapid; la mare acasa nu am fost (lipsurile!), dar Helsinki e port also si nu numai ca am acces usor la plaja ci si la insulele numeroase si imi place marea enorm, dar din pacate vremea nu e prea darnica sa ma dezbrac inca la bikinei!:-)))

Eh... dar unde o fi petrecand amicul nostru Dancor? Pe unde sunteti?
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Vin Iun 13, 2003 9:03 am

vaiii..., Arty si la noi in toata tara este o caldura de te sufoci, nu ai aer! si in Italia am auzit ca e la fel, chiar si la altitudine, dar tu mai ai de asteptat, nu? eu am inteles f. bine unde nu ai fost tu la mare iar Claudiu cred ca a vrut sa spuna ca s-ar putea sa-ti placa si plaja noastra.(nu stiu, zic si eu, nu sunt purtator de cuvant :twisted: )
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde claudiu » Vin Iun 13, 2003 11:19 am

Hmm...nimic nu se compara cu "mersul cu trenul" Feelingu ala... Eu de fiecare data cand am mers mi-am facut prieteni cu care inca si azi mai tin legatura. Da in tren :D Feelingu ala sa dormi in tren...ahh. Mai iesi la o tigara pe peron :P Vantu se joaca cu paru ..si noi ne amuzam de nudistii de la Techirghiol...trecand cu trenu in viteza
Astea nu le simti in spatiul ala mic din masina. And by the way ...confortul intr-un rapid e la fel ca in masina :))
Parerea mea...
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Vin Iun 13, 2003 1:06 pm

hmm.., se pare ca ne place la amandoi marea, am putea discuta pe tema asta o gramada :!: de mica imi placea sa merg cu trenul si acum la fel, daca mai e si intercity, e grozav :whoaw: - am glumit, tren sa fie. cu masina nu prea agreez calatoria pe distante mai mari din motive de sanatate, asta e!
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Joi Iun 26, 2003 8:31 pm

Au inceput si in Finlanda vacantele de vara, marcate de o vreme schimbatoare, totusi acceptabila. Sarbatoarea de Mid Summer sau Juhannus s-a tinut ca deobicei, insa previziunile meteo ne-au dat peste cap planurile, asa ca nu ne-am incumetat sa mergem cu alti romani pe vreo insula. Am jucat tenis, ne-am plimbat prin paduricea din apropiere si am continuat sa visam la concediul adevarat care se apropieeee...! Multi finlandezi au ales sa plece in tari f calde, deoarece inceputul verii a fost deosebit de rece si intunecos.Pot sa dezvalui Stefaniei acum (cand s-au platit biletele!) si destinatia cuplului Arty - Vio: Spania, Costa del Sol. Do you like it?:-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Vin Iun 27, 2003 8:43 am

ei.. ce sa..., m ai dat gata! :shock:
este o alegere foarte buna pentru petrecerea vacantei, parerea mea, fiecare cu gusturile lui, nu? si veti avea ce vedea cu siguranta!
sa inteleg ca este ceva organizat? ma bucur pentru voi si va urez de pe acum petrecere frumoasa :!: :band: de abia astept sa vad niste poze!
pregatirile mele sunt pe sfarsite si astept cu nerabdare(nici nu va imaginati cu cata... :teleport: ) saptamana viitoare cand va incepe si concediul meu.
prima oprire este la Cluj - atentie, Robi, sosesc :joint: ! iar dupa aceea o iau la vale iar, spre sudul tarii.
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

vreau inapoiiiiii !!

Mesajde stefania » Mie Aug 06, 2003 4:06 pm

dragii mei aiudeni, bine v-am regasit! :twisted:ce oficial suna!
gata si cu vacanta mea, imi vine sa plang :plange: nici nu-mi vine sa cred ca sunt din nou in B. si la servici pe deasupra :plangi: dar asta e.., ma bucur in schimb ca va "reintalnesc" ; nu am sa va plictisesc prea mult pt. ca nici nu prea am ceva interesant de povestit, in comparatie cu relatarile lui Arty, de ex.
Arty, nu am scris nici un fel de raspuns povestirilor tale andaluze ca sa nu stric frumusete de "reportaj", oricum am citit totul dintr-o suflare, am fost transpusa total, crede-ma. vacanta mea nici nu stiu cand a trecut, a fost mai bine spus un cros cu mici opriri ca sa nu m i se taie rasuflarea de tot, din pacate in Cluj am stat f. putin, din aceasta cauza nici nu am dat vreun semn de viata, era cat pe ce sa ajung si in Aiud dar parca a fost un facut, am ramas doar cu sperante desarte, ce sa spun, cred ca in a doua parte a calatoriei am rasuflat si eu un pic si am putut sa ma bucur de mangaierea razelor si a valurilor marii care de fapt au cam lipsit. am fost in locuri deja cunoscute dar care mi-a facut placere sa le revad si am avut intentia de a ma odihni mai mult decat sa cutreier in lung si-n lat litoralul. lucruri noi si mai interesante nu am observat, probabil ca nici nu mi-am dat silinta, de prea mari preturi care sa ma dea gata nu am dat, contrar tuturor zvonurilor, dar asta nu inseamna ca nu avem un litoral destul de scump fata de alte meleaguri :shock: asta e.
sper ca in curand sa pot avea si poze, mai ales un rasarit de soare pe care, personal, m a fascinat la fel ca si cel al lunii. poate ca pt. unii deja sunt evenimente obisnuite, la mine au fost in premiera si vor fi unice.
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Mie Aug 06, 2003 5:34 pm

Cu toate ca am vazut lucruri neasemuite in Iberia, :-), mi-am promis sa nu revin, caci timpul e prea scurt pt revederi. Incerc sa vad de fiecare data o tara noua.:-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Joi Aug 07, 2003 11:10 am

sunt de acord cu tine, Arty si eu in locul tau as face la fel,
nu am stat sa consult ofertele agentiilor de turism de la noi, dar dupa cate am auzit, se pare ca este mult mai convenabil un sejur in Grecia sau in Spania decat pe litoralul nostru, o fi, ceva, ceva am vazut si eu, Mamaia de exemplu este f. asaltata mai ales datorita parcului de distractii "in apa"- Aqua Magic si este cea mai scumpa statiune de la noi, dupa parerea mea, spre deosebire de Neptun unde dupa cate stiu eu doar 35% din capacitate era ocupata la un moment dat. asta e, asa stiu ai nostri sa faca turism :shock:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde sabu » Lun Iul 05, 2004 6:54 pm

adio bac! :D adio liceu :( sunt inca shocat! :shock: prea repede au trecut 4 ani :!: buun ... "bacu l-am luat usor am copiat la mate si la sport!" asa zic baietzii de la vama veche insa nu tot timpul au dreptate ;) oricum acum am venit de la arieseni unde am stat 3 zile ... dupa bac am si plecat :d superba zona ... am mai fost si de rev la garda putzin mai jos dar si vara merita vizitata zona . deja mi dor de munte ;) ma duc ... am de invatzat :D sau NU! :D
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde claudiu » Mar Iul 06, 2004 9:14 am

Nu stiu cum sa-ti zic sabu dar bacul mi s-a parut ca un balet in comparatie cu ce o sa vina...:facultate examene .etc.
Am vrut doar sa te incurajez putin :D
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde sabu » Mar Iul 06, 2004 5:00 pm

daaa!!! mi-am dat seama ;)

oricum deocamdata sunt liber k pasarea cerului ;) si asta conteaza ... acum
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Anterior

Înapoi la Vacante, sarbatori, concedii, calatorii ...